Стрітення Господнє: урочиста літургія у Спасо-Преображенському кафедральному соборі!

15.02.2015

15 лютого 2015 року, Христова Церква молитвенно продовжує готувати усіх християн до святої Чотиридесятниці, пори духовного очищення, сердечного покаяння, щирої молитви та примирення з Богом і один з одним. Недільний день цей називається у церковному календарі Неділею М'ясопусною або Неділею про Страшний Суд Господній. М'ясопусною - тому що заговини на м'ясні продукти, а про Страшний Суд - тому що читається святе Євангеліє, в якому Христос розповідає про важку участь грішних у вічності та майбутнє блаженство вірних у Царстві Божому.

Цьогоріч поєдналось також ще одне встановленне святкування на честь шанованого двунадесятого празника - Стрітення Господа нашого Ісуса Христа. Стрітення - це зустріч, пророча і сповнена таємничості зустріч старця Симеона Богоприїмця із Богомладенцем у Єрусалимському храмі.

В цей урочистий день Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський очолив святу Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира. Храм був переповнений вірними. Усі разом, і духовенство і богомольці підносили свої посильні молитви за мирне небо і любов народу українського, просили Божої допомоги і благословіння.

На завершення літургії був звершений молебень та прочитано молитви на освячення свічок.

За древньою традицією посвячені на Стрітення Христове свічки звалися «громовицями», бо запалювали і ставили їх перед іконами під час грози, щоб оберегти людей і худобу від негоди. Також молилися із запаленими свічками під час важких хвором чи будь-яких негараздів.