16.04.2012

Світлий ранок нового життя.

Урочисті Пасхальні Богослужіння, які є осердям усього літургійного року, відбулися в храмах Ружинщини. Спільна молитва сповнила серця християн духовною радістю, адже віруючі дочекались перемоги Господа нашого Іісуса Христа над смертю, Його світлого Воскресіння, яке і нам дарує надію на вічне життя.Світлий ранок нового життя.

У Свято-Параскевському храмі, уночі, у Велику Суботу, перед плащаницею, розпочалась остання служба цього дня – великодня полуночниця. Віруючі з радісним очікуванням Воскресіння Христового слухали канон «Волною морскою», що звеличує Страсті Христові.Після того настоятель храму, протоієрей Володимир Бринзюк, переніс Плащаницю до вівтаря, де вона перебуватиме до свята Вознесіння.Світлий ранок нового життя.

Рівно о півночі, віруючі, з хрестом, хоругвами, святим Євангелієм та іконою Воскресіння здійснили хресний хід навколо храму під святковий передзвін. Зупинившись перед закритими дверима в церкву, священик розпочав утреню, сповістивши віруючих про Христове Воскресіння. Так, прихожани отримують цю радісну звістку подібно до того, як жінки-мироносиці отримали її, не входячи до гробу Господнього.

Радісний тропар Великодня: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував» відображає те, як Христос Своєю смертю і воскресінням поклав початок нового, вічного життя для тих, хто прийме Господа в серце своє.Світлий ранок нового життя.

Невдовзі прибув до храму і Благодатний вогонь з Єрусалиму, який привезли прихожани Василь Тимчук і Руслан Лук’янчук. Від привезеної лампади запалили свічки й лампадки в церкві, а кожен із присутніх запалював і свою свічечку, аби розділити з усіма християнами благодать Божу.

Під час святкової Літургії о. Володимир, виходячи з вівтаря, вітав усю громаду словами «Христос Воскрес!», аби кожен був певний, що цієї ночі засяяло всім одвічне Світло, і у відповідь чулося радісне «Воістину Воскрес!». Серце кожного з присутніх повнилось духовною радістю, сподіваннями на те, що тільки в єдності з Богом можна подолати усе лихе, що нас оточує.Світлий ранок нового життя.

Прикметно, що розділити радість Воскресіння Христового зібрались і люди старшого віку, і молодь, і зовсім ще малеча. Діткам мами і тата допомагали перехреститись, прикластись до ікон, запалити свічечку. Віриться, що світло Боже, запалене в маленьких серцях, стане дороговказом на шляху цих діток, який, можливо, часом буде і нелегким, але правдивим.Світлий ранок нового життя.

Настоятель храму о. Володимир зачитав прихожанам Пасхальне послання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, у якому Патріарх побажав, аби християнське життя, що суперечить лукавому духові віку цього, стало наочним підтвердженням Правди Вічної. «Бо, хоча нині ми перебуваємо в умовах суспільної і релігійної свободи, але прагнення жити згідно із християнськими моральними нормами означає, як і раніше, рух проти течії. Воно виявляє незгоду з тими стереотипами поведінки та позицією виправдання гріха, які наполегливо й системно впроваджуються у життя людей через сучасні засоби впливу на свідомість. Привернувшись до Господа, ми зможемо вибратися з духовної порожнечі та егоїзму, що панує у світі, побачити світло Воскресіння, сприйняти його як дороговказ на шляху до Небесного Града», зазначено у Посланні.Світлий ранок нового життя.

Також священик зачитав Пасхальні послання Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Володимира і єпископа Житомирського і Новоград-Волинського Преосвященнійшого Никодима.

Наприкінці святкового богослужіння на церковному подвір’ї о. Володимир благословив до споживання продукти, заборонені в піст. У кошиках прихожани принесли паски і крашанки, м’ясо, масло, сир та інші страви. Після благословення люди поспішали до своїх домівок, аби з рідними розділити радісну вість і розговітися після посту святковим сніданком.Світлий ранок нового життя.

Після святкової Літургії у перший день свята з дзвіниць лунав радісний передзвін. Цього дня вдарити у дзвони міг кожен, хто бажав прославити воскреслого Спасителя. Особливо цьому раділи діти й підлітки, а тому передзвони над Ружином лунали протягом всього дня.

Христове Воскресіння принесло у світ справжню весну, світлий ранок нового життя – життя, сповненого Божої любові.

Прес-служба Ружинського округу.