Святий Пророче Божий Іліє, моли Бога за нас...

08.08.2017

З далеких часів на знак вшанування одного з найбільших пророків Старого Завіту в селі Кошелівка Пулинського благочиння відзначають свято Святого Пророка Божого Іллі.

Одне з найбільш значущих місцевошанованих свят щороку збирає велику кількість православного люду і справляється з особливою урочистістю – наче престольне.

Другого серпня невелике стародавнє село та Свято – Іллінський храм зустріло численних гостей.

Розпочалося свято з водоосвятного молебню з акафестом святому Пророку Божому Іллі, який звершив протоієрей Василь Волосянський

Мелодія церковних дзвонів скликала усіх на Божественну Літургію, яку очолив благочинний Пулинського округу протоієрей Василь Волосянський у співслужінні з духовенством району. Розділити духовну радість із парафіянами с.Кошелівка прибули віруючі з смт.Пулини і навколишніх сіл. Місцеві мешканці прикрасили свій храм квітами. У цей особливий день люди щиро просили великого угодника Божого, молитовника та заступника і покровителя села про те, щоб він зміцнив їхню віру, вселив у серця дух смирення, любові і терпіння, послав на спраглу землю рясний дощ й дарував народу нашому мир…
За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.
Багато парафіян різного віку: побілених сивиною і зовсім юних – цього дня причастилися Святих Христових Тайн.

Отець Олександр Могила звернувся до всіх присутніх зі словом проповіді.

Святий пророк Ілля – один з найбільших пророків Старого Завіту, який жив майже за 1000 років до Різдва Хрис¬тового, коли темрява язичництва заволоділа всіма народами і насунула своєю тінню навіть на бого¬обраний народ ізраїльський, що за Провидінням Божим повинен був зберігати віру в єдиного істин¬ного Бога і в пришестя Спасителя світу. Його житіє унікальне і дуже цікаве.

Нам треба просто зрозуміти, що як люди, так і святі та пророки бувають різні. І дари Духа також різні бувають і різні завдання ставляться. Апостоли проповідували, їх убивали, а вони міста не спалювали, хоча могли, сказавши тільки слово. Їхнім завданням не було устрашити увесь Всесвіт, а переконати людей прийти до Христа. З пророка нам треба брати приклад тільки в силі його віри. Але просто вірувати - замало. Віра - не відмова від своїх власних зусиль, це не сліпе довір'я до когось або до чогось; це свідоме, живе та глибоке осягнення Бога й пізнання в собі самого себе. Віра вимагає великих зусиль і життя згідно з її вимогами. Без віри неможливо догодити Богу і спастися.

Дорогі браття і сестри! Будемо ж дякувати Богові за те, що ми належимо до православної Церкви, яка ось уже 2000 років зберігає непошкодженою ту Істину, яку відкрив людям Сам Бог через Сина Свого Господа нашого Ісуса Христа. Йому слава на віки віків.

На самий кінець було проголошено уставні многоліття та проспівано величання святому пророку Іллі.

Святкування престольного празника закінчилося трапезою, приготованою парафіянами, і задушевним спілкуванням.

Прес-служба Пулинського благочиння.

Святий Пророче Божий Іліє, моли Бога за нас...

Святий Пророче Божий Іліє, моли Бога за нас...

Святий Пророче Божий Іліє, моли Бога за нас...

Святий Пророче Божий Іліє, моли Бога за нас...

Святий Пророче Божий Іліє, моли Бога за нас...

Святий Пророче Божий Іліє, моли Бога за нас...

Раздел: 
Новости Благочиний