Святкуємо Різдво Христове!

09.01.2015

Кожний раз, коли ми переступаємо поріг Нового року, на душі стає особливо тепло, адже через декілька днів приходить Свято Різдва Христового – дивовижний час, коли серце наповнюється очікуванням дива.

«Різдво Твоє, Христе Боже наш, увесь світ осяяло світлом розуму…» – звучить радісний спів. Слова святкового тропаря лунають у храмах. Під склепінням Свято-Миколаївського собору м. Бердичева натхненно розноситься: «Господи, слава Тобі!»

У тиху, святу і Благословенну ніч багато років тому Ангели сповістили світу: «Слава у вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління». Цій пісні радісно вторила земля, радіючи довгоочікуваному приходу Спасителя. У Вифлеємському вертепі народилося Богонемовля. І звістка про Різдво Господа нашого Ісуса Христа стала невичерпним джерелом радості, натхнення і миру, вона знову і знову звучить у наших серцях.

Різдвяні Богослужіння в храмі розпочинаються 6-го січня, на Навечір’я Різдва Христового. Святкове Всенічне бдіння… Собор прикрашений ялинковими гілками і освітлений сяйвом свічок. Люди зібралися біля Різдвяного вертепу, роздивляючись Богонемовля в маленьких яслах у Вифлеємській печері, святе сімейство: Пресвяту Богородицю та Праведного Йосифа, а також східних мудреців, що прийшли вклонитися Народженому Спасителю світу, пастухів і свійських тварин. Цей сюжет допомагає нам наблизитися до того часу, коли народився Ісус Христос, тихо промовляє прихожанка Софія Осадчук: «Різдво Христове – празник нашої душі, і ми сьогодні всім серцем, усією душею прославляємо Господа…» «Коли зупиняєшся біля вертепу, коли слухаєш слова Святого Євангелія, уявляєш давні події, – говорить Раїса Геденач. – Різдво Ісуса Христа – це свято єдності родини, свято миру. Воно знаменує прихід у наше життя Спасителя. І ми несемо Ісусу дари – любов до Нього та наших ближніх, щиру віру й добрі справи». Маленька Оля Бондарчук приїхала в Бердичів з Одеси, щороку вона разом із батьками зустрічає Різдво Христове у Свято-Миколаївському соборі. «Коли ми йшли до храму на Всеношну, – розповідає 5-річна дівчинка, – я побачила на небі яскраву зірку, мабуть, вона так само сяяла над печерою, де народився Христос».

Святкова Різдвяна Божественна Літургія 7-го січня – особливо радісна! Її звершує благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков. Хор храму на чолі з регентом – протоієреєм Віктором Сватулою – величним і піднесеним співом розпочинає Богослужіння. Після читання Святого Євангелія від Матфея отець благочинний виголошує Різдвяне Послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам УПЦ.

Віруючі з великою увагою слухали звернені до них слова: «Нехай Вифлеємська зірка веде нас до Христа, Який простягає свою Божественну любов до кожної людини і постійно кличе нас до Себе святими словами: «Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас» (Мф. 11,28). Тільки у Христі ми знайдемо спокій і мир...» І розходилися собором радісні слова: «Христос рождається – славімо Його!»

У таке велике свято в храмі особливо багато віруючих причастилися Святих Христових Тайн. Зі словами Різдвяного привітання до всіх звернувся благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков: «Христос прийшов у світ, щоби принести людям мир, спокій, порозуміння, любов і спасіння. Свято Різдва Христового – день всесвітньої радості! Донесіть її у кожну оселю, поділіться зі своїми рідними і близькими, щоби всі ми оновилися, об’єдналися, щоби любили одне одного і нашу землю! Нехай Господь благословить миром нашу святу Україну!»

Звучав божественний спів хору Свято-Миколаївського собору, люди підхоплювали Різдвяні колядки – поетичні та надзвичайно мелодійні, пісні зачаровували і лягали на серце Божою благодаттю…

Сповнені духовного піднесення, віруючі розходилися домівками. Святковий настрій підтримувався справжньою зимовою погодою: пухнастий сніг укрив білою скатертиною все навкруги: землю, будинки, дерева та стежки. Дивлячись на цю казкову красу, хотілося усім серцем співати радісні та обнадійливі слова святкового Різдвяного привітання: «Христос народився – славімо Його!»

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Святкуємо Різдво Христове!