Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор у Житомирі відзначив своє 120-річчя!

27.09.2020

27 вересня 2020 року, у Неділю 16-ту після П'ятидесятниці Церква Христова звершує святкування в честь Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього. Житомирський Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор цього дня відзначає своє Престольне торжество, а ще особливу дату - 120-річчя.

Розпочалось святкування накануні вечірнім богослужінням, яке очолив Високопреосвященніший Пантелеймон, архієпископ Бучанський. Під час Всенічної було звершено урочистий уставний чин Воздвиження Хреста Господнього.

В сам день свята, з самого ранечку у соборі священослужителі звершили водосвятний молебінь із читанням акафісту. Після цього відбулась святкова зустріч архієреїв. Надзвичайно гарно, із барвистими у колір свята кульками стрічали архіпастирів дітки воскресної школи. Після цього розпочалась Божественна літургія.

Святу Євхаристію очолив Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський. Правлячому архієрею співслужили вікарії Київської митрополії: архієпископ Бучанський Пантелеймон, єпископ Баришівський Віктор та єпископ Бишівський Кирил. Архіпастирям співслужили: благочинний Коростишівського району архімандрит Яків (Шумов), архієрейський намісник собору протоієрей Сергій Грицаюк, а також духовенство міста Житомира та гості у священному сані.

Богослужіння оспівував архієрейський хор Хрестовоздвиженського кафедрального собору. Молитва у стінах храму зібрала сотні вірян та гостей міста.

Після прочитання Євангелії із проповіддю звернувся до богомольців єпископ Віктор. Владика розкрив глибокий зміст свята та розповів про велику силу, що має Хрест Господній.

Під час літургії було піднесено молитви про припинення пандемії у світі та зокрема в Україні.

На закінчення святої Євхаристії було звершено подячний молебінь та окроплено присутніх святою водою. Після цього митрополит Никодим звернувся до усіх із вітальним словом. Особливі слова подяки за спільну молитву Владика висловив присутнім на торжестві архіпастирям, а ще привітав намісника собору протоієрея Сергія із знаковою подією.

Благодійників та меценатів храму було відзначено почесними грамотами та орденами.