СВЯТО-ТРОЇЦЬКИЙ КАФЕДРАЛЬНИЙ СОБОР М. НОВОГРАДА-ВОЛИНСЬКОГО РОЗПОЧАВ РОБОТУ З ДІТЬМИ, ХВОРИМИ НА ЦЕРЕБРАЛЬНИЙ ПАРАЛІЧ.

16.03.2012

Добро – усе позитивне в житті людей,
що відповідає їхнім інтересам, бажанням, мріям.

Милосердя – щиросердечність, співчуття,
готовність робити добро всякому,
любов на ділі,
здатність відгукнутися на чужий біль.
Людям милосердним притаманне
співчуття по відношенню до сироти,
інваліда, тяжкохворої людини похилого віку,
людини, що потрапила в біду.

Робота з дітьми хворими на церебральний параліч.

Ще з давніх давен доброта, милосердя, благодійність були в традиціях нашого народу. Цілком природнім і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість, немічність, порятувати хворого, захистити скривдженого – виконати заповіді Господні – виконати свій християнський обов’язок.

Робота з дітьми хворими на церебральний параліч.Але ми сьогодні живемо у важкий час і іноді здається, що навколо нас лише зло, і воно панує світом. Це тому, що про нього всі говорять, пишуть, з екранів телевізора на нас часто дивляться не люди, а звірі у людській подобі: вбивці, грабіжники. Але добрих людей, повірте, дуже багато. Просто вони чинять свої добрі, милосердні вчинки, благодійні справи мовчки, не афішуючи їх.

Так, 13 березня з ініціативи директора Новоград-Волинського медичного коледжу Солодовник Олени Володимирівни, в приміщенні коледжу була організована перша зустріч за круглим столом з дітьми, хворими на церебральний параліч та їхніми батьками. З благословення єпископа Никодима на зустрічі були присутні: архієрейський намісник Свято-Троїцького кафедрального собору протоієрей Валентин Мороз у супроводі протоієрея Валентина Пелешка та диякона Миколая Мізерного, вчителя дитячої недільної школи собору Галини Григорівни Сичинської, волонтерів молодіжного клубу «НІКА», бібліотекаря ЦДБ Писаренко Л.А. Волонтери медколеджу пригостили дітей смачними солодощами та гарячим чаєм.

Робота з дітьми хворими на церебральний параліч.Після першого знайомства були обговорені питання регулярних занять з хворими дітьми на базі Свято-Троїцького кафедрального собору та медколеджу. Був складений графік відвідування та розподілені обов’язки між волонтерами. Маленьким християнам будуть допомагати добратися до собору для занять, серед яких будуть такі, як: Основи християнської етики, Закон Божий, а також низка специфічних індивідуальних занять, які необхідні для хворих дітей.

Дітки, віком 9-16 років, слухали звернення дорослих з великою увагою. Вони самі виявилися дуже говіркими, веселими, відкритими до спілкування; розповідали про своє життя, свої уподобання. Було помітно, що діти бажають такого спілкування і готові до зустрічей. Сашко, Ганночка, Вова, Іванка, Марійка, Оленка розповіли про свої захоплення бісером, вишивкою, писанням творів, грі на комп’ютері. Кожна дитина виявилась не аби якою цікавою особистістю. Троє з діточок навчаються у загальноосвітніх школах і вони щасливі, що мають можливість спілкуватися з однолітками. Інші ж навчаються індивідуально. Дуже прикро, що однокласники про них забувають.

Робота з дітьми хворими на церебральний параліч.Найрідніші люди – мами доповнювали своїх балакучих дітей. До речі, мами згадували своє перше знайомство у дитячому садку №16, де вперше вони зустрілися завдяки своїй організованості, ініціативності і вже звідти йде їхня дружба і спілкування. Мами – чарівні, усміхнені і щасливі за своїх дітей, були приємно вражені активністю своїх дітлахів і дізналися про деякі секрети їхнього «садкового» дитинства.

О.Валентин Мороз зауважив, що прийшов той час, коли до храму батьків приводять їхні діти. Хтось з батьків сказав: «Якби моя дитина була здорова, я б не пізнала Бога». Можливо, в деяких випадках так воно й буває.

Робота з дітьми хворими на церебральний параліч.Галина Григорівна передала подарунки від маленьких прихожан собору і пообіцяла, що діткам буде цікаво займатися в приміщені недільної школи. Також вона сказала, що нас всіх створив Господь і дав цим діткам найкращі, найсвітліші чисті душі.
Бібліотекар ЦДБ також запропонувала допомогу. Дітей запросила до бібліотеки для безкоштовного користування комп’ютером в будь-який час. Волонтери бібліотеки готові доставляти книги додому.

В цей вечір кожен відчув щирість почуттів, віддав іншому часточку свого тепла, доброти душевної, любові, милосердя. Будьмо впевнені, що те що ми віддаємо, повернеться до нас. Всі ми прийшли на землю, щоб примножувати добро й красу, творити, а не бути споживачами. Маємо коротке життя, тож хай не буде в ньому місця злим помислам, хай оживає стара істина: людина починається з добра…

Велика подяка Олені Володимирівні за її ініціативу, розуміння, підтримку і любов. Гете сказав: «Перед розумним треба схилити голову, а перед добрим серцем стати на коліна». Тож хай світлими і чистими будуть ваші помисли, а всі справи – добрими… Хай Господь благословляє на всі добрі починання.

Людмила Писаренко

Робота з дітьми хворими на церебральний параліч.

Робота з дітьми хворими на церебральний параліч.

Раздел: 
Новости Благочиний