Таїнство Хрещення та Миропомазання дітей школи-інтернату звершили у хрестильні Свято-Миколаївського собору м. Бердичева!

18.06.2018

Хрещення – найважливіша подія в житті людини. Це Таїнство входження до Церкви та народження для вічного життя у Царстві Божому. Десять років у хрестильні Свято-Миколаївського собору м. Бердичева звершується священне Таїнство православ'я. Шістнадцятого червня до головного храму благочиння завітали волонтери Всеукраїнського православного руху «Молодість не байдужа» Свято-Троїцького Іонинського монастиря в м. Києві (намісник – Єпископ Обухівський, вікарій Київської Митрополії Іона (Черепанов). Вони супроводжували вихованців школи-інтернату. Троє старшокласників прийняли Таїнство Хрещення, яке звершив благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков).

Чимало років поспіль волонтери руху «Молодість не байдужа» опікуються вихованцями дитячих будинків і шкіл-інтернатів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У містах і селах різних областей України вони реалізують соціальні проекти за багатьма напрямками: організовують для малюків цікаве дозвілля, проводять екскурсії і паломництва, а також привозять необхідні медикаменти, одяг та розвиваючі ігри і просто спілкуються у довірчій атмосфері. Волонтери – часті гості у Бердичівській школі-інтернаті: вони курирують випускників і стають хрещеними батьками дітей, які позбавлені родинної турботи та сім’ї. Ще на початку 2000-х років, згадує Анжела Цвєткова, колишній директор дитячого оздоровчого табору «Сокіл», де влітку відпочивали вихованці інтернату, до них нерідко приїздили отець благочинний та клірик Свято-Миколаївського собору протоієрей Зіновій Ромах. Священики проводили години духовного спілкування і звершували Таїнство Хрещення. Добрі стосунки у школярів із настоятелем Свято-Димитрівського храму смт Гришківців протоієреєм Юрієм Рибачком, чимало відбулося різних зустрічей у будні та свята. Не один раз батюшка звершував Таїнство Хрещення над тими, хто підійшов до важливого рішення прийняти його. Влітку 2008-го в баптистерії при Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева стали здійснювати Таїнство Хрещення з повним зануренням.

У червні цього року група волонтерів знову завітала до школи-інтернату. Сергій, Вадим і Марія виявили бажання взяти духовну опіку над дітьми старшого віку, отроками Андрієм і Миколаєм та отроковицею Тетяною. Благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) звершив Таїнства Хрещення та Миропомазання. Чин Хрещення було відправлено через триразове занурення охрещуваних у воду в ім’я Отця, Сина і Святого Духа…

В Таїнстві Хрещення прощаються всі скоєні до того гріхи, і людина дає обітницю жити надалі за Заповідями Божими. Святитель Димитрій Ростовський писав: «Тайна Хрещення є двері Божої благодаті». «Ця купіль ... не просто відпускає нам гріхи, не просто очищає нас від гріхів, але робить це так, що ми ніби знову народжуємося...» – говорив Святитель Іоанн Златоуст.

І щоб благодать Хрещення могла розростатися, хрещені батьки повинні мати міцну віру і бути здатними та готовими допомогти новохрещеному на його шляху в християнському житті… Вони беруть на себе святий обов’язок дбати про душу християнина...

Благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) звернувся до всіх із напутнім словом: «Восприємники стали багатшими у сто крат. На вашому шляху духовного наставництва ви маєте приділяти увагу молитві – вона не знає перешкод і відстаней. Звертайтеся до Господа і Матері Божої, піклуючись про ваших духовних чад. Відтепер разом із ними – Ангели-хранителі. За милістю Божою діти, яких охрестили, будуть долати всі випробування і негаразди». Отець Варфоломій благословив хрещених батьків на труди – служіння великій справі спасіння людини: «Ви маєте виростити тих, хто особливо потребує любові. Нехай береже вас Господь!»

У Свято-Миколаївському соборі ієромонах Варфоломій (Бойков) звершив чин воцерковлення і привітав дітей: «Ви стали повноправними членами Церкви. Будьте здорові душею і тілом! Бережіть та зміцнюйте віру батьківську». Новохрещені приєдналися до молільників на вечірньому Богослужінні. Ця світла подія запам’ятається дітям на все життя, як свято духовної радості... Вони виходили з храму, і їх очі променіли, а обличчя сяяли тихими посмішками...

Прес-служба Бердичівського благочиння.Раздел: 
Новости Благочиний