Таїнство Соборування під час Великого посту у Бердичівській виправній колонії (№ 70)

13.03.2015

У дні другої седмиці Великого посту у Святого Василія Великого домовій церкві на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) настоятель храму протоієрей Зіновій Ромах (голова пенітенціарного єпархіального відділу) звершив Таїнство Соборування.

В один із великопісних днів близько п’ятдесяти засуджених прийшли до колонійського храму. Їх зібрала особлива і важлива подія – Таїнство Єлеосвячення. Перед його прийняттям віруючі сповідалися і причастилися. На їх обличчях читалися зосередженість, задумливість та спокій. Хтось замислився над своїми вчинками, хтось поринув у далекі спогади, прагнучи принести щире покаяння… В огнях запалених свічок тихо лилась молитва засуджених до Господа. Переживаючи глибинну мить присутності Бога, віруючі звертали до Всевишнього свої прохання про прощення гріхів, сподіваючись, що Всеблагий Господь виллє Свою милість і пошле зцілення духовне та тілесне… Вони молилися єдиними устами та єдиним серцем: «Почуй нас, Господи, почуй нас, Владико, почуй нас, Святий…»

Соборування – це свого роду сповідь, коли благодать торкається душі і дає віру, радість та любов у Господі, коли страждання вже не будуть для людини такими важкими… Таїнство зцілення душі і тіла – так можна передати його суть…
Звертаючись до засуджених, протоієрей Зіновій Ромах розповів присутнім про те, що Таїнство Соборування було встановлене ще в апостольські часи і є одним із семи Таїнств Православної Церкви: «Апостол Яків у своєму Посланні пише: «Хто з вас занедужає, нехай покличе пресвiтерiв Церкви, i нехай помоляться над ним, помазавши його оливою в iм’я Господнє. I молитва вiри зцiлить недужого, i пiдведе його Господь; i, якщо вiн грiхи вчинив, простяться йому». Дуже часто причиною наших тілесних недуг є духовні чинники. Свята Церква навчає нас, що хвороба – це наслідок гріха, а Таїнство Соборування не лише допомагає позбутися немочі, але й усунути її причину – гріх».

Як благодатно на душі після звершення Таїнства Соборування! Які просвітлені обличчя тих, хто сподобився зціляючого помазання в надії на допомогу Всемилостивого Бога… І думається, що вільні й невільні гріхи, пристрасті гніву та гордині – то душевні недуги, що повідомляють хвороби і самому тілу. Православний письменник Євгеній Поселянин називав Соборування світлим Таїнством, яке, «зміцнюючи життя, є перемогою сили Христової над земним руйнуванням».

Прес-служба Бердичівського благочиння.