У Бердичівському благочинні пройшли чергові щомісячні збори духовенства.

19.07.2013

Сімнадцятого липня в Бердичівському благочинні пройшли чергові щомісячні збори духовенства під головуванням благочинного Бердичівського округу, настоятеля Свято-Миколаївського собору протоієрея Віталія Бойкова.

На зібранні обговорювали питання, що розглядалися на останніх зборах єпархіальної ради. У центрі уваги, повідомив отець благочинний, – святкування з нагоди прославлення нового угодника Божого, священномученика Павла Гордовського. Ця подія відбуватиметься в рамках відзначення в Житомирській єпархії 1025-ї річниці Хрещення Київської Русі. Як наголосив Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, святкові Богослужіння почнуться ввечері 24-го серпня та продовжаться 25-го серпня 2013-го року. Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков розповів, що священство округу та паломники вирушать на святкування до Житомира. Після Богослужіння буде звершено Хресний хід.

Священик Павло Гордовський є нашим земляком, який по суті буде першим канонізованим священномучеником на Житомирщині. Двадцять шостого липня 1919-го року він був заарештований як противник радянської влади. На допиті отець Павло викрив своїх обвинувачів у ворожнечі і лжесвідченні. У тому ж місяці був відправлений до Житомира, звідки супроводжений до Волинської губернської Надзвичайної комісії. Сімнадцятого серпня 1919-го року в приміщенні Житомирської «надзвичайки» по Іларіонівській вулиці (згодом – вул. Котовського) отець Павло був розстріляний за «контрреволюційну діяльність».

Висновком заступника прокурора Житомирської області від 31-го липня 1996-го священик Павло Гордовський був реабілітований. 25-го квітня 2013-го рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви його зараховано до лику місцевошанованих святих Житомирської єпархії як священномученика із встановленням пам'яті в день прославлення – 25-го серпня.

Під час зборів духовенства Бердичівського благочиння також піднімали різні питання життєдіяльності парафій. Зокрема, йшлося про подальше облаштування храмів і благоустрій навколишніх територій.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

У Бердичівському благочинні пройшли чергові щомісячні збори духовенства.