У день Благовіщення Пресвятої Богородиці протоієрей Роман Бойков молитовно відзначив 15 років священницької хіротонії

08.04.2015

У день Благовіщення Пресвятої Богородиці любов до Цариці Небесної зібрала віруючих у храмі ікони Божої Матері «Цілителька», що на території міської лікарні. Святкове Богослужіння очолив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков. Церковна громада також привітала настоятеля церкви протоієрея Романа Бойкова з 15-ю річницею священницької хіротонії.

Лагідне і світле свято Благовіщення Пресвятої Богородиці припадає на весняну пору, яка відкриває красу довколишньої природи, що дихає сонцем і теплом. Цього дня Православна Церква згадує славну подію, коли Архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про народження Ісуса Христа – сина Божого і Спасителя світу. «Радуйся, Благодатна, Господь із Тобою!» – життєствердно звучить у храмі ікони Божої Матері «Цілителька». І знову відкривається ні з чим незрівнянна радість Благовіщення. Люди уклінно звертають до Господа Ісуса Христа та Його Пречистої Матері свої молитви за мир в Україні, за щасливе майбутнє нашого народу.

Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков нагадав віруючим про доленосну подію, що описується в Євангелії від Луки, і привітав усіх зі святковим днем: «На благу вість про втілення Сина Божого людство чекало довгі тисячоліття. Архангел Гавриїл зустрівся з Пречистою Дівою і промовив: «Радуйся, Благодатна! Господь із Тобою! Ти благословенна між жонами!» Діва Марія збентежилася від цих слів, Ангел же сказав далі: «Не бійся, Маріє, бо Ти знайшла благодать у Бога. Ти народиш Сина і назвеш Його ім’ям Ісус. Він буде великим і назветься Сином Всевишнього, і Царству Його не буде кінця». Здивована Марія запитала: «Як це станеться, коли Я мужа не знаю?» Ангел відповів Їй: «Дух Святий зійде на Тебе, і сила Всевишнього осінить Тебе…» Тоді Марія сказала: «Я – раба Господня. Нехай буде Мені за словом Твоїм». Пресвята Діва здобула благодать і святість смиренням, добротою й безмежною любов’ю до Бога. Благовіщення ми називаємо початком нашого спасіння. І сьогодні всім серцем звертаємось до Пресвятої Богородиці: «Радуйся, Благодатна!»

Під час Божественної Літургії із великим трепетом у душі прихожани приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя…

Саме цього дня 15 років тому трапилась важлива подія в житті настоятеля храму на честь ікони Божої Матері «Цілителька» протоієрея Романа Бойкова – рукоположення в священики. Отець благочинний привітав його з ювілейною датою хіротонії: «Багато років Ви трудитесь на ниві Божій. За цей час Вашими стараннями і зусиллями парафіян та небайдужих людей збудовано цей храм. Нині зводиться ще одна церква у мікрорайоні Червона Гора, на черзі – храм в мікрорайоні М’ясокомбінат, де зареєстрована церковна громада. Нехай любов Вашої пастви підтримує Вас у священницькому служінні! Нехай Господь за молитвами до Пресвятої Богородиці буде милостивим до Вас. Сама Пречиста Діва покрила Своїм Покровом настоятеля храму ікони Божої Матері в день його народження як духовного пастиря».

У відповідь протоієрей Роман Бойков подякував благочинному Бердичівського округу протоієрею Віталію Бойкову за теплі слова і попросив своїх парафіян, котрі стали для настоятеля справжньою родиною, молитовно підтримувати його в пастирському служінні: «Разом ми зможемо зробити багато добрих справ. Нашими спільними молитвами їх результати стануть відчутними. З Божою поміччю все задумане має здійснитися».

Розділити з настоятелем духовну радість і привітати його зі світлою подією прийшли парафіяни храму: люди поважного віку і зовсім юні. Проскурниця Світлана Яворська є прихожанкою лікарняної церкви з перших днів її існування, вона не мислить свого життя без дому Божого: «Ми любимо наш храм і горнемося до нього. Віримо, що Божа благодать панує в ньому. Ми любимо слухати, як співають на кліросі – така краса… Спільна молитва зміцнює наш дух, нашу віру…Ми всі поважаємо свого настоятеля – нашого духовного наставника».

Ірина Єжель шанує отця Романа за доброту та уважність: «Батюшка завжди вислухає, підтримає добрим словом і підкаже кожному, хто потребує його допомоги». Прихожанка Людмила Преверенда з повагою говорить про настоятеля храму: «Дуже чуйна й тепла людина і водночас – вимоглива та строга. І утішить, і дасть слушну пораду. Дай йому Бог здоров'я, пастирської мудрості, сил та терпіння, Божої допомоги і благословення у всіх нелегких трудах , у всіх благих починаннях».

Люди вітали свого настоятеля з річницею хіротонії теплими словами і квітами, дякуючи за турботу та любов і бажаючи довголіття, щастя, миру та Божої благодаті.

На питання, що б він порадив молодим священикам, які тільки вступають на цей непростий шлях, протоієрей Роман Бойков відповів: «Ревності в служінні, духовної кріпості і турботи та піклування про свою паству, яка відповість любов’ю та довірою».

Многії і благії літа отцю настоятелю! Нехай Господь рясно обдаровує його Своїми ласками!

Прес-служба Бердичівського благочиння.