У день Святої Покрови Обухівка відзначила Свято села!

17.10.2017

Дев’ятого жовтня Обухівка відсвяткувала престольний празник Свято-Іоанно-Богословської церкви, а вже через декілька днів, на Святу Покрову, зустріла День села. За багаторічною традицією на урочистості запросили настоятеля храму – архімандрита Мануїла (Бицика).

Чотирнадцяте жовтня – День Покрови Пресвятої Богородиці – одне з найбільш шанованих свят у нашій країні. Зранку у храмі Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова настоятель церкви архімандрит Мануїл (Бицик) звершив святкове Богослужіння. Люди молилися до Пресвятої Богородиці, просячи про здоров’я духовне й тілесне, родинний затишок та лад, мир і спокій на землі українській. А вдень жителі Обухівки та гості села попрямували до Будинку культури. Святково убраний актовий зал був ущент заповнений. Сюди прийшли і наймолодші жителі, і найстарші. Цього свята чекали всі селяни, небайдужі до його минулого, сучасного і майбутнього. Чимало подій сталося за минулі роки. Історія села багата на різні звершення, на цікавих людей, котрі жили й працювали в різні часи. Пам'ять про них зберігається не лише в архівних паперах, а й в серцях земляків, які передають її з покоління в покоління. У святковий суботній день велику концертну програму, підготовлену артистами місцевої художньої самодіяльності, розпочали юні обухівчани. І велася задушевна розмова про славні сторінки біографії дорогої серцю Обухівки, її квітучі лани й пишні сади, щедрі ниви та багаті врожаї. Громаду привітали зі святом сільський голова Олександр Карпов, директор Маркушівської ЗОШ, депутат Бердичівської районної ради Людмила Михальченко і місцеві підприємці-орендарі.

Настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму с. Обухівки архімандрит Мануїл (Бицик) звернувся до всіх із повчальним словом: «Підтримувати давні добрі традиції, знати історію рідної землі і шанувати свою маленьку Батьківщину покликане святкування Дня села. Це гарний привід зібратися разом і віддати данину поваги тим, хто працює заради добробуту села, хто своїми справами уквітчує його і робить ще гарнішим. Ми сьогодні низько вклоняємося нашим трударям – мудрим і працьовитим мешканцям Обухівки».

На святі панувала атмосфера радості, дружелюбності та єднання. Звучали теплі слова на адресу найстарших жителів, вітали найменших мешканців, багатодітні родини і молодят, які побралися цього року, та господарів найкращих подвір’їв. Щиро вшановували гарних трудівників, талановитих майстрів і цікавих особистостей. Особливо гарячі оплески дарували воїну-захиснику – учаснику АТО Олегу Власюку. Меценати та спонсори відзначили всіх тих, ким пишається село, чудовими подарунками.

Відвідавши виставку творчості обухівчан, гості переконалися: не перевелися ще народні умільці! Концерт продовжився народним гулянням, смачним частуванням і різними розвагами.
Кожне село має своє обличчя, свою власну історію. Її творять люди – головне його багатство: працьовиті, щирі, натхненні і мужні.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

У день Святої Покрови Обухівка відзначила Свято села!

Раздел: 
Новости Благочиний