30.04.2012

Наприкінці квітня Синодальний відділ Української Православної Церкви у справах пастирської опіки пенітенціарної системи, за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, провів у Києво-Печерській Лаврі збори духовенства УПЦ, яке опікується засудженими до позбавлення волі. У роботі цього Всеукраїнського форуму взяв участь клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протоієрей Зиновій Ромах – голова пенітенціарного єпархіального відділу.

Протягом двох днів: 26-27-го квітня – на зборах обговорювали тему: «Сучасна практика пастирської роботи в місцях позбавлення волі. Співпраця з громадськими та благодійними організаціями». У Києво-Печерській Лаврі пройшли збори духовенства УПЦ, яке опікується засудженими.Розглядалися організаційні аспекти надання духовно-пастирської, моральної і благодійної допомоги особам, які перебувають в місцях позбавлення волі. Йшов зацікавлений обмін думками щодо напрацювання варіантів співробітництва державних, громадських і релігійних організацій. Зокрема зібрання піднімало питання взаємодії з представниками Державної пенітенціарної служби України щодо плідного використання прийнятних сучасних досягнень співпраці Церкви і пенітенціарних установ. Був представлений досвід надання духовної опіки різним категоріям засуджених.

У роботі конференції взяли участь представники духовенства інших держав. Російську делегацію очолив Єпископ Красногорський Іринарх – голова Синодального відділу Московського Патріархату з тюремного служіння, білоруську делегацію очолив Архієпископ Вітебський і Оршанський Димитрій – голова відділу із взаємодії Білоруського Екзархату з Міністерством внутрішніх справ і Департаментом виконання покарань МВС Республіки Білорусь.

Під час проведення Всеукраїнських зборів у лекторії Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника була відкрита Всеукраїнська виставка робіт із художньо-прикладної творчості засуджених «Великодня писанка». У Києво-Печерській Лаврі пройшли збори духовенства УПЦ, яке опікується засудженими.Її організували Синодальний відділ Української Православної Церкви у справах пастирської опіки пенітенціарної системи спільно з Державною пенітенціарною службою України та Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. У різних експозиціях можна було побачити дивовижні роботи, які нікого не залишили байдужими: ікони, картини на релігійну тематику та вироби з дерева, виконані людьми, котрі знаходяться у місцях позбавлення волі. Життєві випробування і потрясіння змусили багатьох із них переосмислити своє минуле та відкрити в собі творчі здібності і таланти до мистецтва.

В останній день зборів духовенство запросили до приміщення Верховної Ради України на зустріч із депутатами Верховної Ради. Під час круглого столу йшлося про захист прав засуджених до позбавлення волі та шляхи створення інституту капеланства.

Прес-служба Бердичівського округу.