У Недільній школі при Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева славили Воскреслого Христа і вшановували пам'ять святих жон-мироносиць!

24.04.2018

У день святих жон-мироносиць вихованці Недільної школи при Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева після Божественної Літургії привітали концертом своїх рідних, викладачів та друзів.

Продовжуючи святкувати Світле Христове Воскресіння, у третю неділю після Пасхи ми молитовно вшановуємо духовний подвиг святих жон-мироносиць.

Двадцять другого квітня у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева було звершено Божественну Літургію. У храмі – чимало радісних та ошатно одягнених жінок і дівчат, очі яких променилися й сяяли. Клірик собору протоієрей Зіновій Ромах привітав віруючих із величним святом: «Нині Свята Церква згадує пам’ять Христових учениць, які невідступно слідували за своїм Учителем і були поруч навіть в ті хвилини, коли більшість апостолів покинула Його зі страху… Вони служили Вчителю своєю турботою та любов'ю, і їхні подвиги – приклади рідкісної відданості Христу. Після хресної смерті Спасителя були першими, хто прийшов до Гробу Господнього, щоб принести миро і помазати тіло Христа. Саме вони побачили, що камінь печери відвалений, і Ангел сповістив, що Той, кого вони шукають, Воскрес… Жони-мироносиці стали першими благовісниками Воскресіння Христового... Ми віддаємо шану жінкам усіх віків – історія свідчить, що вони завжди були зразком стійкості й незламності, любові та співчуття. Жінки несуть мир світу, своїм сім’ям і домівкам…»

У храмах Божих ми бачимо на іконах образи святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії і багато інших ликів святих мучениць та преподобних, праведних і блаженних, рівноапостольних та сповідниць….

Після Божественної Літургії юні парафіяни та їх батьки зібралися у приміщенні Недільної школи. І хоч діти не вперше виступають із концертними номерами, вони і викладачі-наставники помітно хвилювалися. До цього дня всі особливо готувалися: прикрасили виставку творчості великодніми композиціями та оформили зображення пасхальних символів – яскравих писанок і крашанок. Софія Лоцька вдягла блузку, яку мама дівчинки вишила барвистими квітами для маленької донечки. Вікторія Рожина зранку привітала зі святом свою найріднішу людину, улюблену неньку Олену Омелянівну.

Викладач Юлія Омельчук, вона ж – режисер і сценарист програми, привітала дружну родину Недільної школи: «Ми зібралися в особливий, світлий час. Сама назва Великдень означає великий день – свято Воскресіння Христового, яке символізує перемогу над силами темряви, добра над злом, життя над смертю. Ісус Христос – це Любов, Милосердя і Доброта, це Життя й Воскресіння». Христос Воскрес! – Воістину Воскрес! – лунали в класній кімнаті вічно живі слова. «Сьогодні й сонце не заходить, а сяє й сяє із небес!» – натхненно віршували діти. І, дійсно, небесне світило щедро посилало своє проміння на землю, потоками вливаючись у вікна… Дівчатка та хлопчики присвячували поетичні рядки і спів рідним: «На Великдень писанку розмалюю! Маму з татом, бабу з дідом поцілую!» – і вручали усміхненим жінкам власноруч виготовлені уквітчані листівки. Учень школи Назар Ханенко адресував їм теплі привітання та побажання многолітня:

Цвіте весна, а з нею знов
І серце розквітає.
Душа у сяєві обнов
Світ щиро обіймає…

Клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протоієрей Віктор Сватула, відповідальний у благочинні за відділ релігійної освіти, подякував юним виконавцям за натхнення і творчість та подаровану радість, нагадавши рядки Святого Письма: «Жінки-мироносиці принесли миро (ароматну олію), щоб помазати Тіло Христове, засвідчивши твердість у вірі і безстрашність. Прикладом мироносиць Церква вчить нас щирій вірі, палкій любові та незмінній відданості Господу. Любов до Бога і людей, мир, віра та життя по вірі – це миро для Тіла Господнього. Нехай святковий настрій та гарні почуття залишаться з нами і стануть однією великою радістю: «Христос Воскрес!» Завідуюча навчанням Надія Ковальчук побажала дітям і гостям миру в душах та родинах і Божої благодаті: «Нехай світлі Пасхальні дні обдарують вас благодатною любов’ю і принесуть щастя та злагоду в кожну оселю!»
Учасники свята розходилися, несучи в серцях теплі слова дитячих пісень, щирість привітань і сяйво промінчиків весняної радості. Святі жони-мироносиці, моліть Бога за нас!

Прес-служба Бердичівського благочиння.