У парафіях сіл Велика П’ятигірка, Осикове і Гальчин продовжують допомагати нашим воїнам

27.04.2023

З перших днів повномасштабної війни настоятель сільських храмів протоієрей Олександр Худяков і віруючі парафій Бердичівського благочиння Житомирської єпархії Української Православної Церкви: Свято-Хрестовоздвиженської с. Велика П’ятигірка, Свято-Успенської с. Осикове та Свято-Іоанно-Богословської с. Гальчин – підтримують Збройні Сили України коштами й гуманітарними вантажами. У Пасхальні та поминальні дні вкотре надіслали чергову допомогу захисникам.

Кожний крок на підтримку наших військових, котрі боронять Батьківщину від російських загарбників, наближає Перемогу. Віруючі парафій сіл Велика П’ятигірка, Осикове та Гальчин разом із настоятелем – протоієреєм Олександром Худяковим – з початком війни долучилися до спільної справи заради мирного майбутнього України. Прислухаючись до потреб армії, земляків-захисників, постійно передають гуманітарну допомогу коштами та продуктами харчування. Надсилають вантажі з картоплею, медом, овочами тощо на підтримку воїнів, які перебувають на лікуванні у госпіталі.

Наприкінці минулого року парафіяни Свято-Успенського храму с. Осикове перерахували кошти для виготовлення електродів для буржуйок на потреби ЗСУ та придбання пального, щоб доставити печі для обігріву бійцям на передову.

Парафіяни Свято-Хрестовоздвиженського храму с. ВеликаП’ятигірка перерахували кошти для ремонту автомобіля для військовослужбовців ЗСУ, а також для інших потреб українських захисників. Настоятель, протоієрей Олександр Худяков, і церковний староста Галина Беленчук – волонтери сільської ради.

У новому, 2023-му році, православні віруючі сіл Велика П’ятигірка та Осикове придбали подарунки й у світлі Різдвяні дні привітали дітей воїнів і вимушених переселенців. Парафіяни Свято-Хрестовоздвиженського храму організували благодійне колядування селом та передали до сільської ради декілька десятків тисяч гривень, які перерахували для допомоги ЗСУ. Згодом були зібрані благодійні кошти і надіслані воїну-земляку для придбання тепловізора.

Протягом Святок парафіяни Свято-Успенського храму с. Осикове разом із працівниками відділу культури сільської ради під час спільної коляди зібрали велику суму на потреби армії.

Віруючі допомагають нашим воїнам усім, чим можуть: постійно формують вантажі з сільськогосподарською продукцією, продуктовими пайками та різними смаколиками і доставляють у відповідні пункти гуманітарної допомоги. Домашні страви до вподоби бійцям, в них – тепло і любов жителів, котрі постійно підносять свої прохання до Господа за зміцнення та захист мужніх синів і дочок України. Молитва за воїнів на богослужіннях у храмах – особливо сильна. Святі отці кажуть, що «Господь дав спільну молитву для всіх, поєднавши в ній всі потреби наші, духовні і тілесні, внутрішні та зовнішні, вічні і тимчасові».

Навесні, у Пасхальні та поминальні дні, віруючі зібрали й передали до керівництва Райгородоцької та Гришковецької територіальних громад кошти для підтримки ЗСУ: Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Велика П’ятигірка – 4650 грн, Свято-Успенського храму с. Осикове, Свято-Іоанно-Богословіського храму с. Гальчин і села Агатівка – 3100 грн. Православні жителі Великої П’ятигірки потішили пацієнтів госпіталю власноруч спеченими пасками і смаколиками, освяченими в храмі.

Протягом понад року війни станом на 26-е квітня 2023-го р. парафіями сіл Осикове, Велика П’ятигірка та Гальчин зібрано кошти і передано допомогу для потреб військовослужбовців ЗСУ на суму 106187 гривень.

Низький уклін та шана нашим захисникам і захисницям, безстрашним синам та дочкам України, котрі боронять наше життя, нашу землю, за відвагу і героїзм, за мужність та відданість…

Пресслужба Бердичівського благочиння.