У селі Бистрику на Бердичівщині відсвяткували Масляну!

21.02.2018

Шістнадцятого лютого село Бистрик відсвяткувало Масляну «Зиму проводжаємо, весну зустрічаємо». На яскраве дійство запросили чимало почесних гостей, серед яких – настоятель Свято-Іллінського храму протоієрей Владислав Асафов.

Зранку у сільській церкві зібралися православні віруючі, щоб під час молебню піднести до Господа свої прохання про розуміння та злагоду у родинах, про любов одне до одного, про мир і спокій у країні рідній. Настоятель Свято-Іллінського храму протоієрей Владислав Асафов звершив молебень.

А вдень у селі відсвяткували Масляну: цікаво і весело, оригінально та з родзинкою, з різними розвагами і конкурсами – як уміють у славному селі Бистрику! На подію завітали люди різних професій та віку: поважні ветерани праці і молодь, прийшли воїни-захисники – учасники АТО, збіглися й зацікавлені малюки. Протягом усієї програми свої музичні вітання глядачам дарували військовий духовий оркестр, кращі артисти Бердичівського районного центру культури та дозвілля і таланти місцевого Будинку культури, лунали духовні піснеспіви, ліричні й жартівливі мелодії, побажання і напуття. З теплими словами звернулися до жителів і гостей організатори й натхненники події: Бистрицький сільський голова Світлана Барановська, керівник СФГ «Віктор» Віктор Барановський та керівник ФГ «Сергій-С» Сергій Вахнюк. Всі працівники фермерських господарств були відзначені подарунками за сумлінну працю. Звучали слова подяки мешканцям старшого віку за гарний приклад для теперішніх поколінь. Під час дійства вшановували пам’ять тих, хто відійшов у світ інший: спочилих трудівників та загиблих захисників кордонів держави…

Настоятель Свято-Іллінського храму протоієрей Владислав Асафов привітав громаду зі святом, побажавши світлих почуттів і родинного затишку, прагнення любити й прощати одне одного, мирних днів та щасливої долі, передавши усілякі смаколики від парафіян церкви: «Головна думка цього гарного свята – в тому, щоб поділитися духовною радістю і краплинками добра. Здоров’я вам і міцності сил, гарного настрою та благих помислів і вчинків, милості й благословення Божого». Родина Барановських зробила щедрий дар храму – вручила священику ризи для звершення Богослужінь.

Масляна – це час примирення, злагоди і добра, а також – час народних розваг. Тому на святі було вдосталь різних цікавинок: спортивних ігор та веселих конкурсів. Кульмінацією став розіграш безпрограшної лотереї. Кожен учасник, затамувавши подих, намагався витягнути «щасливий» квиток. Інтригували та приваблювали суперпризи – бичок і поросятко зі смішними «валютними» прізвиськами.

Крім цього всі бажаючі мали змогу пригоститися гарячим чаєм, варениками і, звичайно ж, теплими млинцями – неодмінним атрибутом Масляної. А ще учасники дійства каталися на конях, палили у багатті опудало, співали і віншували та прощалися з суворою зимою, яка ось-ось поступиться місцем квітучій весні. Головний подарунок, який отримали люди, – цікаве спілкування, позитивні враження і чудовий настрій!

Прес-служба Бердичівського благочиння.