У Свято-Іллінському храмі с. Бистрика – престольне свято!

03.08.2017

Другого серпня, у день пам'яті святого Пророка Божого Ілії, село Бистрик святкувало престольний празник! Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков очолив святкове Богослужіння.

Зранку храмове свято розпочалося з водосвятного молебню, який звершив настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрит Мануїл (Бицик). Розділити духовну радість із парафіянами Бистрика прибули віруючі з м. Бердичева і навколишніх сіл. Місцеві мешканці прикрасили свій храм квітами, тримаючи в руках букети, вони зустрічали духовенство на чолі з благочинним Бердичівського округу протоієреєм Віталієм Бойковим. Настоятель Свято-Іллінського храму протоієрей Владислав Асафов та сільський голова Світлана Барановська вручили шанованим гостям запашний коровай.

Свято-Іллінський храм – центр духовного життя села.

Дивовижною є історія сільського храму, який пройшов складний шлях, витримав непрості випробування і з ласки Божої відродився. Ще у давнину, як розповідають старожили, окрасою Бистрика була старенька дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці, котру збудували в центрі села у XVII столітті. У радянські часи, наприкінці 80-х, храм зруйнували. Проте жителі села не залишали надії на повернення святині. З початку 2000-х років церкву розташували у приміщенні колишньої їдальні, згодом надали одну із занедбаних будівель. Теперішній настоятель Свято-Іллінського храму протоієрей Владислав Асафов зумів згуртувати громаду. Все життя 94-річної Єфросинії Микитівни Іщук пов’язане з храмом: спочатку – у Гардишівці, а згодом – у Бистрику. Незважаючи на поважний вік та проблеми зі здоров’ям, жінка постійно приходить на Богослужіння: «Слухаю Літургію, і серце сповнюється радістю…» Марія Івасюк із любов’ю розповідає про сільську церкву: «Звуки дзвону відгукуються в душі і кличуть до молитви за мир та спокій, добро, порозуміння і злагоду». З першого дня історії нового храму парафіяни на чолі зі священиком за сприяння й підтримки сільського голови Світлани Барановської, місцевих меценатів та небайдужих людей упорядкували церкву, провели ремонт, повністю змінили внутрішнє оздоблення, звели невелику дзвіницю. Влітку 2016-го року остаточно закінчилася відбудова храму за всіма канонами християнських святинь. І нині продовжується благоприкрашання церкви. Минулого року місцева влада допомогла придбати нове панікадило, а в день престольного свята голова СФГ «Віктор» Віктор Барановский та голова ФГ «СЕРГІЙ-С» Сергій Вахнюк подарували храму великі підсвічники, побажавши православній громаді «здоров’я духовного і тілесного, добра, миру й успіхів у всіх справах».

Святий Пророче Божий Іліє, моли Бога за нас...

Мелодія церковних дзвонів скликала усіх на Божественну Літургію, яку очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков у співслужінні настоятеля Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрита Мануїла (Бицика), настоятеля Свято-Іллінського храму протоієрея Владислава Асафова і клірика Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякона Віталія Кльона. Окрасою Богослужіння став спів півчих храму ікони Божої Матері «Цілителька» м. Бердичева та Свято-Іллінської церкви с. Бистрика. У цей особливий день люди щиро просили великого угодника Божого, молитовника та заступника і покровителя села про те, щоб він зміцнив їхню віру, вселив у серця дух смирення, любові і терпіння, послав на спраглу землю рясний дощ й дарував народу нашому мир… Разом із селянами за Богослужінням молилися представники Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та ветеранів АТО на чолі з головою – Вагіфом Мамедовим. За багаторічною традицією мужні чоловіки приїздять до Бистрика на престольне свято, серед них – чимало десантників, яких називають елітою армії. Пророк Ілія вважається покровителем «крилатої піхоти», тому 2-го серпня також відзначають День ПДВ.

Отець благочинний звернувся до всіх зі словом проповіді, згадавши житіє святого Ілії – великого пророка та ревнителя батьківської віри: «З давніх часів Церква називає його ангелом у плоті та Предтечею Другого Пришестя Христа. Пророк Ілія за святе життя був узятий живим на Небо у вогненній колісниці… Ми маємо наслідувати його приклад міцності віри та істинної любові до Господа. Нехай за молитвами пророка Божого Ілії Господь дасть нам роси благодаті…» Настоятель Свято-Іллінського храму протоієрей Владислав Асафов подякував духовенству і віруючим за спільну молитву, благочинному Бердичівського округу протоієреєю Віталію Бойкову – за постійну духовну підтримку і сердечно привітав воїнів-інтернаціоналістів та наших захисників – учасників АТО. Чимало теплих слів почули бистричани від сільського голови Світлани Барановської, котра закликала «дякувати Богу за кожний прожитий день, звертатися з молитвою до пророка Ілії – посередника між небом і землею, покровителя хліборобів, у волі якого – зупинити посуху й послати дощ».

Після Божественної Літургії було звершено молебень. Святкування престольного празника закінчилося трапезою, приготованою парафіянами, і задушевним спілкуванням.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

У Свято-Іллінському храмі с. Бистрика – престольне свято!