У Житомирі розпочались урочисті святкування з нагоди Собору святих землі Житомирської!

24.08.2020

24 серпня 2020 року, у понеділок 12-ї седмиці після свята П'ятидесятниці, у Житомирському Спасо-Преображенському кафедральному соборі розпочались урочистості з нагоди святкування пам'яті священомученика Павла Житомирського та Собору Житомирських святих.

Урочисте Всенічне Бдіння у кафедральному соборі очолив митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Високопреосвященнішому Владиці співслужив архієпископ Бучанський Пантелеймон, а також духовенство міста Житомира та гості у священному сані. У часі вечірньої молитви було звершено чинопослідування Літії, яке очолив архієпископ Пантелеймон.

Із словом вітання після звершення Поієлею до присутніх звернувся митрополит Никодим.

ДОВІДКА: Святкування Собору Житомирських святих встановлено на Священному Синоді Української Православної Церкви 26 липня 2017 року. До сонму цих святих віднесені:

• свт. Серафима (Соболева), архієпископа Богучарського, Софійського чудотворця;
  • свт. Мардарія (Ускоковича), єпископа Сербської Православної Церкви в США;
  • сщмч. Фаддея (Успенського), архієпископа Тверського;
  • сщмч. Прокопія (Титова), архієпископа Херсонського;
  • сщмч. Аркадія (Остальського), єпископа Бежецького;
  • сщмч. Амвросія (Гудко), єпископа Сарапульського;
  • сщмч. Парфенія (Брянських), єпископа Ананьївського;
  • прмч. Макарія (Токаревського), архімандрита Овруцького, Канівського, ігумена Пінського, Переяславського чудотворця;
  • сщмч. Олександра Хотовицького, протопресвітера;
  • сщмч. Максима Сандовича, пресвітера;