"Величит душа моя Господа и возрадовася дух мой о Бозе Спасе моем"

24.04.2012

В п'ятницю Світлої седмиці Православна Церква святкує День чудотворної ікони Богородиці «Живоносне Джерело». Святкування встановлено в пам'ять реставрації Константинопольського храму, іменованого «Живоносне Джерело», і чудес, тут досконалих. Величит душа моя Господа и возрадовася дух мой о Бозе Спасе моем.Храм був споруджений імператором Левом I, при джерелі, вода якого мала силу зцілення, живиться силою Пресвятої Богородиці. У цей день відбувається чин водосвяття з пасхальним хресним ходом.

Легенда свідчить, що в V столітті, в Константинополі, зблизька, так званих, «Золотих воріт» перебував гай, посаджений в пам'ять Пресвятої Богородиці. Величит душа моя Господа и возрадовася дух мой о Бозе Спасе моем.У гаю було джерело, з давніх пір прославлений чудесами. Поступово це місце заросло чагарником, а воду затягло ряскою.

Одного разу воїн Лев Маркелл, майбутній Імператор, зустрів в цьому місці сліпця, безпорадного подорожнього, що збився з дороги. Лев допоміг подорожньому вийти на стежку і влаштуватися в тіні для відпочинку, а сам вирушив на пошуки води для сліпого. Лев довго шукав воду і кілька разів чув закличний голос: «Лев! Не шукай води далеко, вона тут близько ». Величит душа моя Господа и возрадовася дух мой о Бозе Спасе моем.Потім той же голос показав Льву дорогу до джерела і навчив, як зцілити недугу подорожнього.

Імператора Маркіяна змінив Лев Маркелл (457-473). Він згадав про явище і пророкування Божої Матері, наказав очистити джерело і укласти в кам'яний круг, над яким був побудований храм на честь Пресвятої Богородиці. Імператор Лев назвав цей джерело «Живоносне джерело», так як в ньому проявилася чудодійна благодать Божої Матері.

Сьогодні, в день пам’яті ікони Пресвятої Богородиці «Живоносне Джерело», благочинний Чуднівського округу, протоієрей Андрій Змієвський здійснив Літургію пасхальним чином. Йому співслужив клірик храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Георгій Ковальчук, був здійснений пасхальний хресний хід та була освячена вода. Після завершення Богослужіння протоієрей Георгій звернувся до прихожан з настановчим словом.

Прес–служба Чуднівського округу.

Величит душа моя Господа и возрадовася дух мой о Бозе Спасе моем.Величит душа моя Господа и возрадовася дух мой о Бозе Спасе моем.Величит душа моя Господа и возрадовася дух мой о Бозе Спасе моем.