Великий Четвер. Літургія Василія Великого та чин умовіння ніг.

05.04.2018

5 квітня 2018 року, у Великий Четвер Страсного тижня, Церква згадує встановлення Спасителем Божественної Євхаристії під час святої Тайної Вечері. У цей день Христос молився у Гефсиманському саду та через зраду Іуди був відданий у руки розбійників.

Згідно Уставу у православних храмах у Великий Четвер звершується Вечірня із літургією святителя Василія Великого. Після богослужіння у кафедральних соборах відбувається особливий чин - умовіння ніг. Подібний чин звершується раз у рік і тільки за участі архієрея.

Уставні богослужіння цього дня були звершенні у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира. Літургію та чинопослідування умовіння ніг очолив Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський. Владиці співслужили священики міста Житомира та окреме духовенство із благочинь єпархії.

Наприкінці спільної молитви Владика промовив проповідь.