Вербна Неділя: архієрейське богослужіння у кафедральному соборі обласного центру!

06.04.2015

5 квітня 2015 року, християнський світ молитовно вшановує одне із урочистих свят, котрим вінчується свята Чотиридесятниця - Вхід Спасителя Ісуса Христа до Єрусалиму. Свято поєднує у собі велику радість жителів Міста Миру та водночас сум, скорботу та переживання Христа, серце якого лише одне знало про неминучі страждання і муки на хресті.

У Житомирському Спасо-Преображенському соборі в цей нарочитий постовий день відбулась свята Божественна літургія Іоанна Златоустого. Молитву очолив Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський.

Храм був переповнений вірянами, чимало з яких посповідалися та готувались прийняти святі Христові Тайни. Усі в руках тримали вербові гілки, які за давньою традицією освячують в день свята Входу Христа до Єрусалиму. Звідси, ще одна назва празника - Вербна Неділя.

Владика Никодим, у своєму слові привітав вірян зі святом, побажав злагоди, миру, тепла і ласки Господньої, закликав усіх встеляти доріжку Спасителю своїми добрими і гідними вчинками, сердечною молитвою і глибоким покаянням. На завершення літургії були прочитані молитви та освячено принесені вербові гілки.