Відбулась архієрейська хіротонія секретаря Житомирської єпархії УПЦ архімандрита Олексія (Овсяннікова)

02.01.2022

2 січня 2022 року, у Неділю перед Різдвом Христовим, святих отців, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За богослужінням єпископи УПЦ на чолі з Предстоятелем звершили архієрейську хіротонію секретаря Житомирської єпархії УПЦ архімандрита Олексія (Овсяннікова) у єпископа Джанкойського і Роздольненського, керуючого Джанкойською єпархією УПЦ.

Перед початком Божественної літургії, за якою відбулась архієрейська хіротонія, звершили особливий чин. Архімандрит Олексій виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти Передання Церкви. Потім диякон виголосив многоліття Предстоятелю, архієреям, церковному народу та ставленику.

Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Гурій (Кузьменко), єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр та єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, єпископ Джанкойський і Роздольненський Олексій, духовенство монастиря та гості у священному сані.

У своїй проповіді після читання святого Євангелія Блаженніший владика пояснив вірянам важливі особливості родоводу Господа Іісуса Христа. Архіпастир розповів про пращурів Спасителя по плоті та пояснив, чому у Його родоводі не тільки праведники.

За богослужінням були піднесені посилені молитви про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

За Літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив ієрейську хіротонію диякона Дмитра Чугайова, клірика храму на честь святих безсрібників Косьми і Даміана в Оболонському благочинні Києва.

На завершення богослужіння Предстоятель звернувся до єпископа Джанкойського і Роздольненського Олексія зі Словом і вручив йому архієрейський жезл. За традицією владика подав вірянам своє перше архіпастирське благословення.

Інформаційне джерело: Офіційний веб-сайт УПЦ