15.06.2012

13 червня в прес-центрі ОДА, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Балюрка Віктора Степановича, відбулося друге засідання комісії з питань захисту суспільної моралі у Житомирській області.

Відбулося засідання комісії з питань захисту суспільної моралі у Житомирській області. Відбулося засідання комісії з питань захисту суспільної моралі у Житомирській області.

На засідання були запрошені державні службовці, громадські діячі, керівники закладів, журналісти, редактори друкованих засобів масової інформації, директори теле- та радіокомпаній, представники релігійних організації. Від Житомирської єпархії, з благословення керуючого єпархією архієпископа Никодима участь у засіданні взяв редактор газети «Православна Житомирщина» протоієрей Валентин Мороз.

Питання, що були предметом розгляду комісії стосувалися передусім аналізу теле-, радіо-, відео- та друкованої продукції стосовно її відповідності вимогам чинного законодавства щодо захисту суспільної моралі.

«Сучасне українське суспільство зустрілося із зростаючою небезпекою – кризою суспільної моралі – нехтуванням етичними нормами, руйнацією інституту сім’ї, безвідповідальністю батьків, високим рівнем алкоголізації, наркотичної та тютюнової залежності наших співвітчизників, збільшенням випадків торгівлі людьми, насильства і жорстокості. Певною суспільною проблемою є також великий вплив негативної реклами, телебачення та Інтернету» - сказав в своєму вступному слова голова комісії.

Від релігійних організацій слово взяв представник Української Православної Церкви. Отець Валентин звернув увагу присутніх на те, що якщо в засобах масової інформації чи на білбордах друкуються заклики, котрі по своїй суті є аморальними, то це трапляється тому, що на такий вид продукції є попит у суспільстві. «Церква пропонує звернути увагу не лише на наслідки, а й на причини низького рівня моралі у суспільстві. А для цього потрібно зробити так, щоб голос Церкви був чутний не лише в приміщеннях церков, а доносився до широкого загалу. Зокрема, держава має знайти можливість проповіді християнського віровчення у загальноосвітніх учбових закладах» - підкреслив прот.Валентин.

Підтримуючи дискусію, Віктор Степанович зауважив, що проблемою є активний наступ нетрадиційних для нашого суспільства релігійних течій, в тому числі тоталітарних сект.

На завершення засідання комісії були означені конкретні пропозиції, котрі будуть внесені в проект рішення комісії.

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу.