Вирішено конфліктну ситуацію в Іванополі!

11.03.2016

Уже декілька тижнів у селищі Іванопіль (Чуднівський р-н) назріває церковний конфлікт між духовенством та вірянами УПЦ та УПЦ КП. Представник останніх, так званий "отець Іван" почав збирати підписи жителів Іванополя та інших сіл "Про перехід громади Свято-Різдва-Богородиці УПЦ у підпорядкування УПЦ КП" - що є прямим розпалюванням міжконфесійної ворожнечі. Дані дії "священика" КП викликали обурення і у селищі виник конфлікт.

11 березня 2016 року, у актовому залі сільської ради селища Іванопіль відбулось зібрання представників УПЦ, УПЦ КП, селищної влади та прихильників обох релігійних конфесій.

На обмеженому зібранні в кабінеті сільського голови були надані слова промов голові, депутатам, представникам УПЦ та УПЦ КП.

Настоятель місцевого храму УПЦ, протоієрей Сергій Морозюк, запропонував "священику" і ще не зареєстрованій громаді УПЦ КП мирний вихід із конфліктної ситуації, а саме - зібрати документи, зареєструвати общину та збудувати храм.

Голова селища цілком підтримав цей варіант і пообіцяв як тільки будуть зроблені документи виділити для представників КП земельну ділянку.

Після довгих обговорень це рішення було висунуте як об'єктивне і головне мирне. Водночас присутні "священики" КП дали обіцянку того, що ніяк не посягатимуть на Свято-Різдво-Богородичний храм УПЦ у селі, хоча збір підписів пояснити не змогли...

Після взаємного узгодження вирішення конфліктної ситуації інформація про це була доведена до відома населення селища що зібралось.