Виїзна «Молодіжка»

12.07.2013

Вони не такі, як ми були в їхньому віці – кажуть дорослі про молодь. Чи так це? Мабуть, ні. Просто, дещо змінився світ.

Питання в тому, - як ідентифікують себе молоді люди в суспільстві. Ідентифікація – це процес неусвідомлюваного ототожнення себе з іншим суб’єктом, групою, соціальним інститутом, організацією, ідеалом. Завдяки ідентифікації молодь засвоює модель поведінки значущих для них людей, суспільні цінності, мораль, приймає чоловічу або жіночу роль. Саме так формується наша загальна соціальна поведінка. Простіше кажучи - молоді люди ведуть себе так, як веде себе суспільство в цілому. Тому, відповідальність за них повністю несуть дорослі!

25 червня, з благословення керуючого Житомирською і Новоград-Волинською єпархією Високопреосвященнійшого архієпископа Никодима, на базі молодіжного центру, за круглим столом відбулася тридцять п’ята зустріч учасників «Молодіжки» Свято-Троїцького кафедрального собору м.Новоград-Волинський.

Тему: «Проблеми виховання сучасної молоді», у супроводі з відеороликами, підготував та розкрив протодиякон собору Миколай Мізерний: «Напередодні даної зустрічі я спілкувалася з вчителем української мови та літератури однієї із сільських шкіл, яка поділилася особистою думкою: «Якщо порівняти підлітків 90-х та 99-х років, то є помітна різниця у духовному вихованні. Якщо раніше ми боролися з тютюнопалінням серед учнів, то зараз приємно від них чути, що курити, пити навіть пиво не модно. Модно – гарно вчитися, одягатися, займатися спортом. За шкільною програмою у 5–6 класах ми з учнями вивчаємо деякі глави Біблії і на запитання: «Хто знає молитву «Отче наш…»? піднімає руку весь клас. На мою думку, це хоч і не значні зміни за 13 років, але дуже радісні».

Поведінка сучасної молоді, повністю відповідає середовищу, створенням якого ми займались всі останні роки. Більшість батьків намагаються контролювати дитину. Це помилка, тому що контролювати потрібно інформаційні потоки. Найкращий спосіб запобігти біді, це - поговорити з ними. Нам всім пора усвідомити, що ми не маємо права звинувачувати підростаюче покоління. Навпаки, нам варто вибачитись, перед ними.

Окрім основної теми, молоді люди мали змогу висловити свою думку стосовно особистого розуміння - що таке любов, гріх, щастя, та почути думку священиків.

«Щастя, це - почуття, стан душі, а не матеріальні блага, позитивне мислення, спілкування з творцем, коли поряд рідні; бути здоровим, прокидатися і радіти новому дню; радість від спілкування з природою…»

«Коли мене ніхто не дратує, коли мене хвалять, коли я молюся – це не є щастя, бо мотивом є задоволення своєї власної потреби. Не можливо бути щасливим, коли поряд тебе хтось нещасний. Дорога до щастя прокладається через наші добрі справи, спрямовані до ближнього», - поділився особистою думкою про щастя протоієрей Валентин Мороз.

Молодіжка завершилася, традиційно, відповідями отця Валентина на таємні запитання зі скриньки та вибором теми чергової молодіжки, яка відбудеться наступного вівторка.

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу.

Виїзна «Молодіжка»

Виїзна «Молодіжка»

Виїзна «Молодіжка»

Виїзна «Молодіжка»

Виїзна «Молодіжка»

Виїзна «Молодіжка»

Виїзна «Молодіжка»

Виїзна «Молодіжка»

Виїзна «Молодіжка»

Раздел: 
Новости Благочиний