11.05.2012

День Перемоги в м.Новограді-Волинському

9 травня наш народ разом з багатьма братніми народами, з якими пліч-о-пліч він виніс тягар воєнних лихоліть, святкував 67-му річницю Великої Перемоги. Це день честі і слави нашим батькам, дідам, які відчайдушно чинили опір ворогу на лінії фронту, в підпіллі, страждали у пеклі концтаборів. Це день шани матерям, які винесли весь непомірно важкий воєнний тягар, невтомною працею наближали Перемогу.

Вони вибороли нам право жити і радіти мирній блакиті небес.

Після урочистого мітингу, який відбувся перед Монументом Слави в Ружині, на центральному кладовищі селища священики Української Православної Церкви відслужили заупокійну літію за всіма загиблими вождями і воїнами. Молебень очолив благочинний округу протоієрей Михаїл Маркевич. Йому співслужили протоієрей Володимир Бринзюк та ієромонах Максим (Осаволюк).

Після богослужіння о. Михаїл привітав усіх присутніх зі святом Перемоги і наголосив, що у всіх храмах цього дня правляться подячні молебні Всемогутньому Богу за славну перемогу у війні і за мирне сьогоденне життя. Церква молиться за усіх воїнів, які поклали своє життя заради миру. Також він побажав міцного здоров’я і Божої благодаті усім фронтовикам, ветеранам війни, усім, кому ми завдячуємо мирним сьогоденням.

Вони вибороли нам право жити і радіти мирній блакиті небес.

Варто наголосити, що у Великій Вітчизняній війні взяли участь понад 8 тисяч жителів нашого району, з них 5741 – не повернувся з поля бою. За героїзм і мужність в роки війни 4,4 тисячі наших земляків відзначені державними нагородами. Звання Героя Радянського Союзу удостоєні В.В.Хрустицький, А.М.Кирилюк, Л.І.Рибачківський, В.М.Фіщук. Серед нагороджених 4 повні кавалери орденів Слави: П.М.Прилуцький, С.М.Бурман, А.М.Антонюк та Л.І.Жуковський. В боях, які точилися на ружинській землі, смертю хоробрих загинули 504 воїни.

Берегти пам’ять про славний подвиг солдатів Перемоги – святий обов’язок нащадків. Вони ціною власного життя вибороли право нам вільно жити, виховувати дітей і радіти мирній блакиті небес.

Прес-служба Ружинського округу.

Вони вибороли нам право жити і радіти мирній блакиті небес.Вони вибороли нам право жити і радіти мирній блакиті небес.