Вшановуючи образ Діви Богородиці православні житомиряни пройшли вулицями міста хресною ходою!

05.09.2015

5 вересня 2015 року, у день віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці, Українська Православна Церква молитовно вшановує чудотворний образ Діви і Матері Христа названий "Подільська". Ікона древня, знаходиться в місті Житомирі, у Свято-Успенському архієрейському соборі, на Подолі.

У свій час образ Богоматері врятував житомирян від епідемії холери. Віруючи в особливу допомогу та заступництво Божої Матері Подільської, при багаточисленій кількості народу, обнесли святиню по всім вулицям міста, після чого епідемія згасла. Також образ пережив гоніння на Православ'я. Багато вірян притікають до нього в хворобах та тяжких обставинах, і по усердним молитвамотримують благодатну допомогу, зцілюючись від тяжких недугів.

З нагоди дня пам'яті найбільшої святині православної Житомирщини у Свято-Успенському архієрейському соборі відбулись нарочиті святкування. Напередодні свята було звершено Всенічну, котру у співслужінні священства очолив Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський.

У сам день свята Божественну Євхаристію очолив Високопреосвященніший Симеон, митрополит Вінницький і Барський. Владиці співслужили архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим та архієпископ Шепетівський і Славутський Пантелеймон. Під час літургії молилися усі священики Житомирської єпархії, близько сто із них взяли участь у звершенні літургії. Разом із духовенством свої молитви возносили до Бога і Діви Богородиці житомиряни та паломники із різних районів області.

Перед Євхаристичним каноном літургії архієпископ Никодим рукоположив у сан ієрея клірика Житомирської єпархії диякона Георгія Мірчука. У цей урочистий день до святих тіла і Крові Господніх приступило чимало вірян, зокрема молоді та діток.

Основним моментом святкування став маштабний хресний хід, присвячений 1000-літтю успіння святого рівноапостольного великого князя Володимира. Мета хресної ходи - усердно і молитовно випросити у Бога відновлення спокою і миру в нашій державі, зокрема на Сході України, примирити народ, зупинити кровопролиття, горе і жорстоку війну.

В хресній ході взяли участь архієреї, понад дві сотні священослужителів та більш ніж дві тисячи мирян. Центральними вулицями міста була пронесена ікона Богородиці "Подільська". Під час ходи, біля пам'ятного меморіалу героям Небесної сотні Владики звершили заупокійну літію та піднесли квіти. Коли усі дійшли до Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору, тут була прочитана молитва за мир в Україні.

Митрополит Симеон привітав житомирян та паломників із святом, побажав добра, радості, миру, достатку і помочі Христової, закликав берегти і постійно молитися за Україну та її Боголюбивий народ.

Від Хрестовоздвиженського собору хресна хода із молитвою повернулася до Свято-Успенського храму, де і завершилось святкування.

Владика Никодим щиро і сердечно подякував архієреям, священству та усім вірним за молитву, спільне єднання у вірі, побажав аби пресвята Діва Богородиця невпинно молила Свого Єдинородного Сина за нашу землю та український народ.