Як у селі Бистрику Хрещення Господнє зустрічали!

21.01.2022

У святковий день Хрещення Господнього у селі Бистрику після звершення Чину Великого освячення води влаштували яскраве дійство з Йорданськими колядками…

Є у Бистрику гарний і добрий звичай – тамтешні трудівники, шануючи народні традиції та оберігаючи духовні скарби, зустрічають великі свята церковного календаря разом. Дев’ятнадцятого січня біля храму зібралося чимало жителів села та гостей з інших куточків Райгородоцької громади і міста Бердичева.

Бистричани прийшли цілими родинами: і батьки, і діти.

На свято Богоявлення Господнього настоятель Свято-Іллінського храму протоієрей Владислав Асафов звершив Велике освячення води. «Днесь вод освящается естество, и разделяется Иордан…» У тиші звучала молитва: «Сам и ныне, Владыко, освяти воду сию Духом Твоим Святым…»

Над землею Бистрицькою лунали урочисті слова тропаря Хрещення Господнього : «Во Иoрдане крещающуся Тебе Господи, Троическое явися поклонение…» І злетіли в небо білі голуби – на згадку про сходження Святого Духа на Христа у вигляді птаха – символу любові, чистоти і невинності. Священник окропив хрестоподібно на всі сторони…

Протоієрей Владислав Асафов привітав парафіян, жителів громади і гостей із великим святом: «Нехай благодать Божа наповнює наші серця, наші домівки, рідний край та всю землю українську! Нехай Господь дарує мир, добро, любов та надію на спасіння. Нехай віра осяває ваш шлях…» 

Радість свята Хрещення Господнього з жителями с. Бистрика Райгородоцької територіальної громади розділили голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк, народний депутат України Богдан Кицак, його помічник-консультант Олександра Качур, депутат Житомирської обласної ради Людмила Кицак та Райгородоцький сільський голова Максим Самчик. Кожен із гостей привітав мешканців села з Водохрещем, побажавши їм здоров’я, нових досягнень та щасливих днів, а громаді – подальших успіхів і процвітання.

Безпосередні ініціатори та організатори різнобарвного пісенного дійства з веселими колядками, радісними щедрівками і теплим віншуванням – секретар сільської ради та виконавчого комітету Райгородоцької територіальної громади Світлана Барановська і депутат Райгородоцької ТГ, керівник місцевого фермерського господарства «Сєргій–С» Сергій Вахнюк.

Таланти Центру культури і дозвілля Райгородоцької сільської ради подарували всім колоритну святкову програму. Людей особливо потішили та зворушили маленькі дошкільнята і тамтешні учні, які від щирого серця співали, прославляючи Христа.

На Йордан вода набуває цілющих властивостей. Бажаючі занурилися в крижану купіль у спеціально відведеному місці. Усіх частували наваристою юшкою та різними смаколиками…

Святитель Іоанн Златоуст говорив, що свята вода Богоявленська протягом багатьох років залишається без псування і буває свіжа, ніби вона щойно почерпнута… Хрещенську воду – Велику агіасму – люди несли додому, щоб із вірою та благоговінням вживати її для зцілення душевних і тілесних недуг…

Нехай її струмені принесуть радість нашим рідним та близьким. Нехай благодать Божа увійде в оселі, нехай це свято стане для всіх часом оновлення, очищення та просвітлення.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Раздел: 
Новости Благочиний