Загальна сповідь Бердичівського благочиння.

07.03.2015

Під час кожного посту духовенство Бердичівського благочиння збирається на загальну сповідь. Четвертого березня, у середу седмиці 2-ої Великого посту, з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, священство приступило до Таїнства Покаяння.

Великий піст – важливий період у житті християнина, найкращий час, який налаштовує людину на покаяння. Святе Таїнство Сповіді називають другим Хрещенням: як наслідок, ми вмираємо для гріха і воскресаємо для святості. Перед покаянням людина намагається примиритися з тими, хто її образив, і смиренно просить прощення у всіх, перед ким вона завинила. Після сповіді ми наче перероджуємося, вважає прихожанка Свято-Миколаївського собору Віра: «Без сповіді немає християнського життя. Тому кожен віруючий повинен сповідатися, очищати душу покаянням. І це дає відчуття легкості, дарує невимовну радість…» Як писав преподобний Іоанн Ліствичник,

«Покаяння є заповіт із Богом про виправлення життя...»

Сповідь духовенства – це особлива подія в духовному житті всього благочиння. У цей день священнослужителі зустрічаються один з одним, спілкуються між собою, вирішуючи питання парафіяльного життя і пастирського служіння.

Святу Сповідь у священиків прийняв духівник Бердичівського округу – протоієрей Миколай Шпичка. Після завершення Таїнства собором духовенства була відслужена Божественна Літургія Напередосвячених Дарів, яку очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков.
Благоговійна тиша храму, розмірений спів кліросу, слова молитви Святого Єфрема Сиріна, земні поклони… «Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє…» Звучать зворушливі вірші з псалма: «Нехай піднесеться молитва моя, наче кадило перед Тобою, підношення рук моїх – жертва вечірня». Чимало віруючих приступили цього дня до Святого Таїнства Причастя…

Благочинний бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звернувся до всіх словами настанови: «Йдучи дорогою Великого посту, у своїх молитвах просімо Господа, щоби Він прийняв наше покаяння і простив наші гріхи, зміцнив наші сили на шляху до Вічного життя. Кожний день – це випробування, які посилає нам Бог. Єдині засоби у боротьбі з ворогом роду людського – піст і молитва – два духовні крила, котрі підносять нас до Бога, від земного – до небесних висот». Отець благочинний подякував віруючим за спільну молитву і закликав звершувати благі справи: «Піст дає нам можливість не тільки підкорити плоть – він очищає думки, щоби вони легко здійнялися до неба. Ми багато чому вчимося під час посту: молитися, каятися і утримуватися від пристрастей. Великий піст – школа благочестя. Нехай Господь примножить наші сили, нехай допоможе провести цей час у вірі, надії, мирі та злагоді, нехай дарує нам мудрість».

Великопісна служба сповнена особливого духовного настрою і глибокого покаянного духу… Будемо ж іти з цим почуттям далі, з’єднаймося в ці дні з Христом через Святі Таїнства Сповіді і Причастя. За допомогою посту людина робить свою душу здатною до сприйняття вічної радості Світлого Христового Воскресіння.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Загальна сповідь Бердичівського благочиння.