Збори духовенства Бердичівського благочиння 16-го березня 2022-го року

17.03.2022

Шістнадцятого березня, у середу другої седмиці Великого посту, з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, були проведені збори духовенства Бердичівського благочиння. Священство округу обговорило актуальні питання церковного життя в умовах триваючого російського військового вторгнення на територію України.

Після спільної молитви голова зібрання, благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков), зачитав Звернення Владики Никодима, яке містить заклик берегти віру православну. Правлячий архієрей і духовенство єпархії підтверджують свою незмінну позицію, а саме – підтримку територіальної цілісності України. В усіх благочиннях у цілому і в Бердичівському зокрема продовжують надавати допомогу українським військовослужбовцям, учасникам територіальної оборони, вимушеним переселенцям та біженцям. Кожна парафія підтримує наших оборонців продуктами харчування, ліками, медичними засобами, теплим одягом, коштами тощо.

«Українська Православна Церква – Церква українського народу. Ми всі єдині у Христі. Ми єдині з нашим Предстоятелем, Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм, з нашим архіпастирем, Високопреосвященнішим Никодимом, Митрополитом Житомирським і Новоград-Волинським. Наша Церква завжди була і залишається зі своїм народом. Ми вірні канонічній Українській Православній Церкві», – наголосив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков). Відбулася відверта розмова священства щодо проблеми духовного протистояння у православному світі, автокефалії, яка має бути плодом єдності Церкви, а не наслідком її поділу, та інших питань.

Війна – велике і страшне лихо, яке об’єднало всіх нас та нагадало про те, наскільки важливо підтримувати один одного, зазначив голова зборів: «Українська Православна Церква – наша Мати, котра мужньо веде нас до спасіння. Віримо, що Господь захистить нашу країну та народ український і подасть нам довгоочікуваний мир».

Прес-служба Бердичівського благочиння.