Збори Новоград-Волинського Троїцького округу.

13.06.2012

Чергове зібрання священиків Новоград-Волинського Троїцького благочиння відбулось 12 червня в приміщенні недільної школи при Свято-Троїцькому кафедральному соборі м.Новограда-Волинського. На повістку денну, благочинним округу протоієреєм Валентином Морозом, були винесені важливі питання які піднімались правлячим Архієреєм на єпархіальних зборах благочинних 11 червня в м.Житомирі. Серед них: утримання від політичної агітації під час чергових виборів, а також недоцільності в балотуванні священнослужителів до місцевих рад, необхідність збільшення кількості богослужінь в період Петрового посту, оголошення про набір студентів в духовні учбові заклади України, підготовка до освячення Хресто-Воздвиженського храму в м.Житомирі, набір на курси підвищення кваліфікації для приходських регентів та ін. Нагальним і актуальним пунктом став розгляд специфіки відносин пастирів з меценатами парафій.

Збори Новоград-Волинського Троїцького округу.Збори Новоград-Волинського Троїцького округу.

З благословення владики Никодима, на загальний розсуд ставилось питання обрання на тимчасовий строк духівника для священнослужителів округу. За згодою обрали кандидата з числа насельників Городницького ставропігійного монастиря.

Священнослужителі благочиння зауважили необхідність підтримання добрих братніх стосунків між собою на усіх рівнях пастирського служіння і трудів во славу Божу, що стане стимулом для підняття авторитету православного духовенства.

Благочинний закликав аудиторію священнослужителів всіляко сприяти і підтримувати ініціативу владики Никодима по соціальній допомозі малозабезпеченим сім`ям і дітям сиротам. Також обговорювалось питання роботи окружних відділів: релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді, а також паломницького відділу. Було обрано куратора окружного паломницького відділу. Цей послух покладено на клірика собору диякона Миколая Мізерного.

Отець Валентин поділився з пастирями досвідом проведення «молодіжок» при Свято-Троїцькому кафедральному соборі і закликав духовенство бути активнішими в роботі з молоддю.

Обговорювалось питання роботи прес-служби благочиння.

За попередньою домовленістю щодо проведення хресної ходи 8 липня у м.Новограді-Волинському у День Сім`ї, отці обговорювали деталі майбутнього заходу.

Наостанок, прощаючись з братами-пастирями благочинний о.Валентин побажав всім духовного піднесення і втішних досягнень у пастирському служінні.

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу.