Житомиряни вшанували образ Божорї Матері "Подільська" та пройшли хресною ходою центральними вулицями міста!

05.09.2016

5 вересня 2016 року, Українська Православна Церква молитовно шанує пам'ять чудотворного образу Божої Матері "Подільська", що знаходиться у Житомирському Свято-Успенському архієрейському соборі. З нагоди цього свята в обласному центрі відбулись святкові заходи та урочистості.

Божественну літургію у соборі очолив Високопреосвященніший Симеон, митрополит Вінницький і Барський. Владиці співслужили: архієпископ Бучанський Пантелеймон, архієпископ Городницький Олександр, благочинні Житомирської єпархії, духовенство міста Житомира та гості. За богослужінням молились священослужителі всієї Житомирської єпархії, а також віряни як самого обласного центру, так і гості із різних районів, міст і сіл.

Напередодні свята в архієрейському соборі була звершена урочиста Всенічна із чином Літії та Акафістом до Пресвятої Богородиці.

Під час святої літургії архієреї, духовенство та вірні єдинодушно та посилено піднесли молитви за мир, спокій та припинення війни в Україні.

Після завершення основної частини святої Євхаристії чимало богомольців приступили до святих Тіла та Крові Христових, попередньо посповідавшись.

За неоднорічною традицією свято не завершилось лише богослужінням. Після спільної молитви у соборі учасники літургії вирушили великим хресним ходом центральними вулицями міста Житомира до Спасо-Преображенського та Свято-Хрестовоздвиженського кафедральних соборів.

Під час хресної ходи архієреї звершили заупокійну літію на центральній площі міста біля пам'ятної дошки Героям Небесної Сотні. Усі разом помолились за небесний спокій та прощення гріхів тих, хто свою душу поклав за Вітчизну та життя інших.

Біля свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору було прочитане Євангеліє та молитва за мир в нашій державі. Митрополит Симеон привітав присутніх із святом на честь Божої Матері, а також із відданям празника Успіння Пресвятої Богородиці, закликав богомольців та священиків повертаючись хресною ходою до Успенського собору посилено молитися за набуття в україні миру і спокою, просити помочі Христа та Його Пречистої Матері.

Уже на паперті архієрейського собору на честь Успіння Богородиці Владика Симеон подякував вірянам та духовенству за молитви та участь у хресній ході та закликав на усіх Боже благословіння.

Житомиряни вшанували образ Божорї Матері Подільська та пройшли хресною ходою центральними вулицями міста!