Звернення Митрополита Никодима у зв’язку з війною зі сторони Російської Федерації до пастирів, монашествуючих та всіх вірних Житомирської єпархії УПЦ

01.03.2022

Ваші Високопреподобія, дорогі отці, матушки ігумені, всі вірні Житомирської єпархії Української Православної Церкви.

Шановні жителі древньої Подільської землі, 24 лютого 2022 року збройні сили Російської Федерації без оголошення війни віроломно вторглися на територію України. Житомирщина – особливий військовий округ, на який припав військовий удар агресора з перших хвилин війни. Сьогодні завдають ударів по житлових кварталах, гинуть ні в чому не винні мирні жителі. Цієї страшної хвилини випробувань ми висловлюємо повну підтримку нашій Батьківщині – Україні.

Ми підносимо молитви за українську державну владу, за Збройні сили України та за всіх, хто сьогодні зі зброєю в руках став на захист України. Ми готові надати українському війську усю можливу допомогу. Ми також підтримуємо стражденне мирне населення і закликаємо всіх наших парафіян справами милосердя підтримувати всіх постраждалих: тих, хто залишився без даху над головою; тих, хто потребує їжі та харчування; тих, хто потребує медичної допомоги. Все, що ми робимо для наших ближніх, ми робимо для Самого Христа, виконуючи Його заповідь про любов. Вже в перший день війни Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Онуфрій опублікував звернення до пастви, а також записав відеозвернення, в яких однозначно засудив агресивні дії Російської Федерації, повністю підтримав Збройні сили України та закликав керівництво Росії зупинити це криваве божевілля.
Дорогі отці! Наш Предстоятель – Блаженніший митрополит Онуфрій.

Від сьогодні благословляється поминання за Богослужіннями лише Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та керуючого Житомирською єпархією УПЦ Високопреосвященнішого Никодима митрополита Житомирського і Новоград-Волинського. Цим ми не порушуємо ні канонів, ні традиції церкви, які свідчать про молитовну згадку на Богослужінні правлячого архієрея.

Значна кількість парафій по всій Україні тривалий час не згадувала ім’я патріарха Кирила за Богослужінням. Сьогодні вважаємо за необхідне підтримати такі дії, адже Українська Церква більше не може мати нічого спільного з країною-окупантом.

Нехай Боже благословіння перебуває з усіма воїнами, нашими захисниками, всіма тими, хто долучається до збереження миру та територіальної цілісності України, та всіма вірними Житомирської єпархії.

+ Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим