10-й ювілейний фестиваль «Душі криниця» віддзвенів мелодією сердець у Маркушівській школі

10.11.2018

Дев’ятого листопада, в День української писемності та мови і вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця, Маркушівська школа приймала численних гостей. Юні обдарування з усієї Бердичівщини з’їхалися на ювілейний, 10-й районний фестиваль «Душі криниця».

Вихованці 18-и шкіл попрямували доріжкою навчального закладу і зупинилися біля каплиці Преподобного Нестора Літописця, звернувшись до покровителя всіх учнів із проханнями про допомогу та підтримку в нелегкій справі осягнення наук. Перед іконою святого у Маркушівській ЗОШ І-ІІІ ступенів настоятель Свято-Михайлівського храму архімандрит Мануїл (Бицик) звершив молебень. У своєму повчанні батюшка сказав дітям і педагогам: «Вшановуючи пам’ять Нестора Літописця, ми згадуємо історію рідної землі. Чернець Києво-Печерської Лаври любив читати, вивчав твори святих отців і закликав інших до цього. Духовна глибина та патріотизм «Повісті минулих літ» ставлять її у ряд найвищих творінь світової писемності».

Ось уже десять років школа з любов’ю до української мови та надбань наших предків готується до свята духовних піснеспівів. У різних залах і куточках – виставки дитячої творчості та фестивальний фотолітопис «Екскурс у минуле». Десятий ювілейний фестиваль стартував піснею молодших маркушівських школяриків:

Ти і я – ми разом,
Гріє сонце теплом,
Твоя мова звучить
Солов’їна!
Ніжно пісня дзвенить,
Як молитва звучить,
Всі ми – діти твої,
Україно!

Епіграфом дня стали слова: «Єднаймося! Не цураймося! Україна в нас одна!» «Гімн українській мові» продовжив святкову програму…

Ініціаторів і натхненників фестивалю: настоятеля Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрита Мануїла (Бицика) та завідувача районного методичного кабінету Надію Бондарчук – привітали пишним українським короваєм. Директор школи Людмила Михальченко вручила шанованим гостям подяки. На щорічне дійство завітали начальник відділу освіти Оксана Деліу і методист РМК Лариса Зубко. Архімандрит Мануїл (Бицик) звернувся до учасників та гостей із щирим і теплим словом: «Славна Маркушівська школа – колиска миру та порозуміння. Ідеєю цього фестивалю було створення атмосфери любові та єдності. Хочеться, щоб ви зберегли у серцях радість зустрічі і тепло спілкування».

Порадували своєю творчістю господарі фестивалю – вокальний ансамбль «Дивоцвіт» Маркушівської школи подарував пісню «Моя вишнева Україна». Не можна було слухати без хвилювання твір «Мій оберіг» у виконанні дуету Скраглівської школи – Аліни Дмитрук та Віктора Боцяна. Бажала всім добра та радості учениця Райківської школи Наталя Лихойван, вражали щирістю Тетяна Вітюк із Реї та Ганна Чуванова з Половецького. Дякували Богу за дні різнокольорового дитинства другокласники зі Швайківки Даша Скворцова та Матвій Хоренко. А найменший учасник фестивалю – учень 1-го класу Скаківської школи Андрій Єфімов – зворушив піснею «Я щасливий». Про красу і велич української мови розповідала Маргарита Піранова, вокалістка зі Слободищенської школи. Незабутні миті пережили слухачі разом із талантами з Райгородоцької ЗОШ: Валерією Прокоф’євою, Каріною Сироїд та Крістіною Духновською – і з Озадівської школи: Анною Блищик та Іриною Лукашевич. Потішили вокальні колективи: ансамблі Гришковецької гімназії та Дмитрівської ЗОШ І-ІІ ступенів і тріо з Бистрицької та Гальчинської шкіл. Вшановували своїх батьків юні солістки Олександра Ільченко (Старосолотвинська ЗОШ) та Дар’я Звінська (Романівська ЗОШ). А Маргарита Воронкіна з Гардишівської школи дарувала своїм співом надії і мрії… Нотку оригінальності внесли своїм виступом учні Никонівської школи Вероніка Калінкіна та Анна Реготун.

Вручення Дипломів фестивалю, ювілейний торт зі свічками, слова поздоровлень й відчуття духовного єднання – незабутня атмосфера святкового дійства… Юні учасники осінньої зустрічі та їх наставники дякували засновнику районного фестивалю «Душі криниця» – директору Маркушівської ЗОШ Людмилі Михальченко – і всій дружній команді колективу навчального закладу – за збереження та розвиток українських традицій, за джерело творчого натхнення, а архімандриту Мануїлу – за молитовну підтримку й духовну опіку.
Нехай нитка знань, яку простягнув до нас Преподобний Нестор Літописець, не переривається, а міцніє милістю Божою… Пам’ятаймо його слова: «Якщо старанно пошукаєш у книгах мудрості, то придбаєш велику користь для своєї душі. Бо той, хто читає книги, розмовляє з Богом або святими мужами…»

Прес-служба Бердичівського благочиння.