Правлячі єпископи

Єпископ Житомирський, вікарій Мінської єпархії:

Єпископи Житомирські і Волинські:

1. Єп. Варлаам (Шишацький Григорій Степанович) (16.10.1799–20.12.1805)

2. Єп. Даниїл (Натток-Михайловський Мирдамський) (2.02.1806 -6.07.1813)

3. Єп. Степан (Романівський) (14.09.1813-24.11.1828)

4. Єп. Амвросій (Морєв Олексій Іванович) (1.12.1828-1.02.1832)

5. Єп. Інокентій (Сельнокринов-Коровін Яків Максимович) (10.02.1832-28.01.1840),
з 25.12.1833 – Архієп.

6. Архієп. Никанор (Клементівський Миколай Степанович) (28.01.1840-17.01.1843).
17.01.1843 призначений Архієп. Варшавським и Новогеоргіївським із залишенням керування Волинською єпархією (по 4.11.1848).

7. Архієп. Арсеній (Москвін Федір Павлович), Архієп. Варшавський і Новогеоргіївський,
керуючий Волинською єпархією (6.11.1848-1.07.1860).

8. Єп. Антоній (Павлинський Олександр Іванович) (29.08.1860-17.06.1866),
з 8.04.1862 – Архієп.

9. Єп. Агафангел (Соловйов Олексій Федорович) (17.06.1866-8.03.1876), з 31.03.1868 – Архієп.

10. Архієп. Димитрій (Муретов Климент Іванович) (26.04.1876-20.02.1882)

11. Архієп. Тихон (Покровський Олександр Павлович) (6.03.1882-16.04.1885)

12. Архієп. Паладій (Ганкевич Павло Федорович) (4.05.1885-25.11.1889)

13. Єп. Модест (Стрельбицький Даниїл Костянтинович) (25.11.1889-13.04.1902), з 15.05.1892 – Архієп.

14. Єп. Антоній (Храповицький Олексій Павлович) (27.04.1902-14.05.1914), з 6.05.1906 –
Архієп.

15. Архієп. Євлогій (Георгіївський Василій Семенович) (14.05.1914-26.03/8.04.1921), з 1919 г. в еміграції.

16. Єп. Володимир-Волинський Фадей (Успенський Іван Васильович, священномученик, + 31.12.1937) керуючий Волинською єпархією. У 1914-1915 рр., згідно указу Священного Синоду, замінював Архієп. Євлогія (Георгіївського) по керуванню Волинською єпархією. Через арешт Архієп. Євлогія, з 5.12.1918 керував Волинською єпархією, до арешту в жовтні 1921 р.

17. Єп. Аверкій (Кедров Полікарп Петрович) (1922-15.02.1930), з 1928 – Архієп. Неодноразово був заарештований.

18. Єп. Коростенський Леонтій (Матусевич Леонід Прокопович) керуючий Волинською
єпархією (8.06.1922-23.08.1923).

19. Єп. Полонський Максим (Руберовський Михайло Іванович) керуючий Волинською
єпархією (6.11.1924 – 30.04.1925)

Єпископи Новоград-Волинські, вікарії Київської єпархії:

20. Архієп. Миколай (Пирский Миколай Васильович) (1931-13.05.1932)

21. Єп. В'ячеслав (Шкурко Василь Феофілович) (13.11.1932-23.10.1934)

22. Архієпископ Волинський і Житомирський Філарет (Линчевський Андрій Костянтинович) (23.10.1934-27.11.1937, був розстріляний у Києві)

23. Єпископ Житомирський Дамаскін (Малюта) (9.08.1940-весна 1941)

24. Митрополит Волинський и Житомирський Олексій (Громадський Олександр Якович) (18.08.1941-8.05.1943)

25. Єп. Леонтій (Филипович Василь Костянтинович) керуючий Бердичівською єпархією
(7.11.1941-1943)

Єпископи Житомирські і Овручські:

26. Єп. Антоній (Кротевич Борис Миколайович) (14.08.1944-1946)

27. Єп. Олександр (Виноградов Сергій Олександрович) (26.01.1947-19.10.1949)

28. Єп. Сергій (Ларін Сергій Іванович) (13.12.1949-17.03.1950)

29. Єп. Нифонт (Сапожков Олександр Андрійович) (17.03.1950-7.10.1951)

30. Єп. Володимир (Кобець Костянтин Даміанович) (27.12.1951-23.07.1956), з 20.06.1954 – Архієп.

31. Архієп. Венедикт (Поляков Володимир Георгієвич) (23.07.1956-8.09.1958)

32. Архієп. Євменій (Хорольський Евгеній Миколайович) (9.12.1958-25.08.1967)

33. Архієп. Палладій (Каминський Георгій Михайлович) (8.02.1968-6.10.1977)

34. Єп. Іван (Боднарчук Василь Миколайович) (23.10.1977-13.09.1989)

35. Архієп. Іов (Тивонюк Димитрій Якович) (14.09.1989-5.10.1994)

Вікаріанство, Коростенський єпископ:

36. Єп. Віссаріон (Стретович Василь
Олександрович) (24.08.1992 - 22.06.1993)

Єпископи Житомирскі і Новоград-Волинські:

37. Преосвященний Гурій (Кузьменко Сергій Олександрович) (31.07.1994 -10.02.2011),
з 21.04.2007 – Архієп.

38. Митрополит Овручський и Коростенський Віссаріон (Стретович Василь
Олександрович) - в.о керуючого Житомирською і Новоград-Волинською єпархією (10.02.2011-14.06.2011)

39. Єп. Никодим (Горенко Віктор Васильович) - керуючий Житомирською і Новоград-Волинською єпархією (14.06.2011 - ), з 22 квітня 2012р. - Архієп.