Проповеди и послания

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА НИКОДИМА 2022р.

Такими радісними словами ми сьогодні знову звертаємось один до одного. Пасхальна радість наповнює наші серця, адже Христове Воскресіння — це основа життя. Пасха являє нам велич подвигу Спасителя, який звільнив нас від смерті й розірвав кайдани гріха. Більше того, кожна хвилина життя істинного християнина має бути сповнена радості Христового Воскресіння.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2022

Сьогодні вся повнота Православної Церкви з радістю святкує одну з найважливіших подій в історії людства – Різдво Господа та Спасителя нашого Ісуса Христа.
Протягом двох тисяч років християни всього світу з величезною радістю прославляють цю величну подію, яка стала переломною в історії людства. Сучасне літочислення, що бере свій початок від Різдва і є літочисленням християнської ери, саме собою свідчить про виняткове значення пришестя Христа Спасителя.

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2021

Возлюблені у Господі всечестні отці, дорогі брати та сестри!

Від щирого серця вітаю всіх Вас зі святом свят і торжеством із торжеств – Пасхою, світлим Христовим Воскресінням.

У пасхальну ніч, осяяну світлом Воскресіння Христового, за Божественною літургією ми чуємо слова прологу Євангелія від апостола Іоанна Богослова.

«Спочатку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог». Чому Євангеліст називає Бога-Сина, Єдиносущного Отцю, «Словом»? Будь яка думка та ідея, породжена в глибині розуму, знаходить свою закінчену форму тоді, коли вбирається в слово. Будучи вираженою в слові, вона досягає свого втілення в реальності. Святитель Василій Великий говорить, що Бог-Отець, перш ніж існувало щось з видимого нині, заклав в розумі й привів у буття неіснуюче, задумав, яким має бути світ і створив матерію, відповідну формі світу.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2021

Свята Різдвяна ніч щороку являється для нас вічним і живим повторенням тієї ночі, коли Ангели у присутності пастухів співали: "Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління" (Лк.2:14). Що за дивні слова оспівували небесні сили? Який мир зійшов на землю, що за благовоління, яке наступило в людях?

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2020

З великою радістю в серці звертаюсь до всіх Вас словами живого благовістя: Христос Воскрес!

Великі та наповнені любов’ю ці слова, бо сповіщають нині кожному віруючому християнину про подію, яка ще досі не є осяжною для нашого розуму, подію, що дає можливість людині схаменутися від гріха і відчути присутність Воскреслого Переможця смерті зовсім поруч.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2020!

Знову і знову, по милості Божій, ми святкуємо Різдво Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, знову відкривається перед нами "Велика благочестя тайна - Бог явився у плоті!" (1 Тим 3. 16).

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2019!

Цими життєствердними й переможними словами переповнене нині кожне християнське серце: бо днесь Пасха Господня спасительна, всесвітнє торжество воскресіння Христа із мертвих.

Великопісне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2019

Ось знову Церква одягається в темні ризи, плаче через покаянні стихири, а душа радіє і тріпоче, чекаючи цього часу – Великого посту.

Всім відомо, що він передує Великодню – Світлому Христовому Воскресінню, і готує нас до співпереживання Євангельських подій Страсної седмиці: добровільного віддавання Себе на страждання, наруги та ганебну смерть Господа нашого Іісуса Христа.

Фото:

ДОПОВІДЬ МИТРОПОЛИТА ЖИТОМИРСЬКОГО І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОГО НИКОДИМА НА ЗАГАЛЬНОЄПАРХІАЛЬНИХ ЗБОРАХ ЖИТОМИРСЬКОЇ ЄПАРХІЇ 31 ГРУДНЯ 2018 РОКУ

Закінчується 2018 рік, і сьогодні, уже традиційно перед великим святом Різдва Господа нашого Іісуса Христа ми проводимо загально єпархіальне зібрання, щоб підвести підсумки діяльності нашої єпархії за минулий рік та визначити основні напрямки пастирського та соціального служіння на рік наступний.

Фото:

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ЖИТОМИРСЬКОГО І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОГО НИКОДИМА 2019

«Ось, Діва в утробі зачне, і родить Сина і наречуть ім’я Йому Еммануїл, що означає «з нами Бог» (Іс.7:14) – сповістив нам пророк Божий Ісая за сім з половиною століть до пришестя у світ Сина Божого. В цих словах дивно відкривається Божий промисел, явлений у події пришестя у світ Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа. Господь приймає плоть від Пречистої та Непорочної Діви Марії, вибраної і удостоєної за своє смирення, незрівнянну духовну чистоту і святість життя честі стати Матір’ю довгоочікуваного Месії.

Сторінки