Митрополит Никодим очолив Божественну літургію в Овруцькій єпархії УПЦ

29.10.2020
Митрополит Никодим очолив Божественну літургію в Овруцькій єпархії УПЦ

29 жовтня 2020 року, у четвер 21-ї седмиці після П'ятидесятниці, на запрошення митрополита Овруцького і Коростенського Віссаріона митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим відвідав Брусилівське благочиння Овруцької єпархії, де очолив служіння Божественної літургії у селищі Лазарівка, в храмі на честь святого благовірного Олександра Невського.

У Житомирській єпархії молитовно відзначили 30-річчя дарування Грамоти про незалежність і самостійність Української Православної Церкви в своєму управлінні.

28.10.2020

28 жовтня 2020 року, у середу 21-ї седмиці після П'ятидесятниці, в Житомирському Спасо-Преображенському кафедральному соборі відбулось урочисте богослужіння з нагоди 30-ї річниці дарування Грамоти Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II про незалежність і самостійність Української Православної Церкви в своєму управлінні.

Митрополит Никодим звершив чин освячення храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці в селищі Осикове!

27.10.2020

Двадцять сьомого жовтня Високо
преосвященніший Никодим, митрополіт Житомирський і Новоград-Волинський, прибув до Осикового на Бердичівщині, щоб звершити освічення новоспорудженого Свято-Успенського храму. Архіпастирський візит став святом усього села.

Новоград-Волинський. Митрополит Никодим очолив святкову воскресну Божественну літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі!

26.10.2020

25 жовтня 2020 року, у 20-ту Неділю після П'ятидесятниці, в день пам'яті святих отців сьомого Вселенського собору, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим із архієрейським візитом відвідав місто Новоград-Волинський, де у Свято-Троїцькому кафедральному соборі очолив служіння святої Божественної літургії.

Відвідуючи Бердичівське благочиння митрополит Никодим очолив служіння Божественної літургії у храмі на честь святої Трійці в Бердичеві!

24.10.2020

Двадцять четвертого жовтня 2020-го року Високопреосвященніший митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим відвідав з архіпастирським візитом Бердичівське благочиння. У Свято-Троїцькому храмі міста Владика очолив Божественну Літургію.

Поїздка бердичівських паломників до святинь монастирів Житомирщини

21.10.2020
Поїздка бердичівських паломників до святинь монастирів Житомирщини

Житомирщина приваблює паломників можливістю відвідати святі місця, які наповнені Божою благодаттю і дарують віруючим умиротворення та спокій… Вісімнадцятого жовтня з благословення благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова) парафіяни Свято-Миколаївського собору м. Бердичіва здійснили подорож до ставропігійного жіночого монастиря на честь Афонської ікони Божої Матері в урочищі Кип’яче та Свято-Анастасіївського ставропігійного жіночого монастиря м. Житомира. Духовну подорож супроводжувала екскурсовод паломницького відділу Бердичівського благочиння Лариса Поліванчук.

Свято Покрови Богородиці в козацькому храмі у Троковичах!

18.10.2020
Свято Покрови Богородиці в козацькому храмі у Троковичах!

14 жовтня наша країна відзначала свято Покрова Пресвятої Богородиці. Також це День захисника України та свято козацтва.

Митрополит Никодим звершив урочисту Божественну літургію у храмі в честь Різдва Пресвятої Богородиці в Оліївці!

18.10.2020

18 жовтня 2020 року, у Неділю 19-ту після П'ятидесятниці, в день пам'яті святої мучениці Харитини, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим із архієрейським візитом відвідав селище Оліївка, що неподалік обласного центру та звершив Священну літургію у храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці.

В день свята Покрови Пресвятої Богородиці своє Престольне торжество відзначив Свято-Покровський храм Житомира!

18.10.2020

14 жовтня 2020 року, свята Православна Церква вшановує одне із найбільших церковних свят - Покрову Пресвятої Богородиці. Це подія чудесного явлення Матері Божої по молитвах вірних у Влахернському храмі в Константинополі. Історія свята вказує, що блаженний Андрій Юродивий та його учень Епіфаній побачили в куполі храму, як у відкритому Небі Пресвяту Діву Богородицю, Вона спочатку довго молила Свого Сина про допомогу, а потім здійняла свій омофор та розстелила його над присутніми у храмі. Таким чином люди були охоронені самою Богородицею від ворогів. В знак цієї події і встановлене свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Відбувся чин відспівування протоієрея Миколая Пилюти.

17.10.2020
Відбувся чин відспівування протоієрея Миколая Пилюти.

17 жовтня 2020 року, в Свято-Дмитріївському храмі с. Чорнорудка Ружинського церковного округу відбувся чин відспівування протоієрея Миколая Пилюти, який ніс послух настоятеля цього храму на протязі 29 років свого життя.

Сторінки