18.11.2012

Архієпископ Никодим очолив чин поховання схіархімандрита Серафима (Загорського).Архієпископ Никодим очолив чин поховання схіархімандрита Серафима (Загорського).

17 листопада 2012 року, в с. Довжик, Житомирського району, Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, у співслужінні секретаря єпархії, архім. Олексія (Овсяннікова), духівника єпархії, архім. Гавриїла (Вардаєва), благочинного Житомирського районного округу, прот. Богдана Лядобрка та інших, звершив Святу Божественну Літургію та чин поховання клірика Житомирської єпархії, настоятеля Свято-Троїцького храму с. Довжик - схіархімандрита Серафима (Загорського)(1949-2012 рр.).

Схіархімандрит Серафим (у миру Сергій Павлович Загорський) народився 17 вересня 1949 року у с. В'язовець, Хмельницької області, в християнській сім'ї. Отримавши середню освіту, вступив до Московської духовної семінарії, котру успішно закінчив у 1980 році.

8 жовтня 1981 року, єпископом Житомирським та Овруцьким Іоаном рукоположений у диякона, 14 жовтня цього ж року - у священика.

Свій пастирський послух ніс у храмах Житомирської області. Першою парафією новопоставленого священика було селище Лісовщина (Коростенський р-н.), пізніше був направлений у с. Фасовая (Володарсь-Волинський р-н.), с.Каменка та Барашівка (Житомирський р-н.). В 2011 році, архієпископом Житомирським і Новоград-Волинським Никодимом, продовжувати своє священицьке служіння направлений у с. Довжик, Житомирського району.

Церковні нагороди: 1983 р. - право носіння камілавки, 1987 р. - наперстний Хрест, 1991 р. - возведений у сан протоієрея, 1993 р. - нагороджений Хрестом з прикрасами, 2012 р. - право носіння митри.

У зв'язку з важкою хворобою, 1 серпня 2012 року, в Тригірському Спасо-Преображенському чоловічому монастирі, протоієрей Сергій Загорський, духівником Житомирської єпархії, архім. Гавриїлом (Вардаєвим) був пострижений у малу схиму, з нареченням імені Спиридон, на честь святого чудотворця Спиридона Тріміфунтського.

12 вересня 2012 року, архієпископом Житомирським і Новоград-Волинським Никодимом, возведений у сан архімандрита. 11 листопада цього ж року, архімандрит Спиридон прийняв Велику схиму, з нареченням імені Серафим, на честь святого Серафима Саровського. 12 листопада посповідався та причастився Святих Христових Таїн.

15 листопада о 17.30 вечора, схіархімандрит Серафим відійшов до Господа...

"Упокой Господи, душу раба Твоего, новопреставленого схиархимандрита Серафима!"