Архієрейська молитва у Барвинівці. + Відео!

13.06.2013

Архієрейська молитва у Барвинівці.13 червня 2013 року, у свято Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа, древній храм мальвничого селища Барвинівка, поблизу міста Новоград-Волинського урочисто і молитовно відзначив своє престольне свято. Цього дня на богослужіння зібралися не тільки місцеві жителі, а і гості із сусідніх сіл, чисельне духовенство та представники районної та селищної влади.

Архієрейська молитва у Барвинівці.Святковий передзвін сповістив усім присутнім про приїзд правлячого архіпастиря, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима. За традицією Владику з короваєм та квітами, вітаючи на квітучій Барвинівській землі зустрічали вбрані у народні костюми дітки.

Після торжественної зустрічі Владика Никодим очолив у Свято-Вознесенському храмі святкову Божественну Євхаристію. Разом із архіпастирем літургійне спілкування розділили: благочинний Новоград-Волинського Троїцького округу прот. Валентин Мороз, настоятель храму прот. Володимр Вантух, духовенство благочиння та інші.

Архієрейська молитва у Барвинівці.Зі слів місцевих жителів можна дізнатися доволі цікаву і водночас сумну історію храму. Головному осередку краси та духовності селища більш ніж 250 років. За часи безбожної влади у церкві були сховища пшениці, але вони не осквернили святиню, не дали знищити та осоромити її, а тільки зберегли для наступних поколінь. Стараннями настоятеля і общини, храм було відновлено, встановлено нові купола і виконано роботи по благоустрою навколишньої території.

Архієрейська молитва у Барвинівці.На завершення богослужіння було звершено святковий Хресний хід, під час якого читалося святе Євангеліє, а храм та прихожан були окроплені святою водою. Архієпископ Никодим привітав настоятеля, духовенство та вірян зі святом Вознесіння Господнього і насамперед із храмовим святом селища, побажав усім духовної наснаги та радості, щедрот Господніх, довголіття і злагоди.

Благодійників, помічників та тих, чиїми стараннями Вознесенська парафія квітне та навертає людей до істиної віри Владика відзначив почесними грамотами та орденами. Настоятель храму, прот. Володимир Вантух був нагороджений відзнакою Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира.

Архієрейська молитва у Барвинівці.