04.04.2012
Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.

Преосвященніший Никодим, Єпископ Житомирський і Новоград-Волинський, очолив Божественну Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Миколаївському соборі Бердичева. Владиці співслужили священики Бердичівського благочиння.
Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.

Четвертого квітня, в Свято-Миколаївському соборі, була звершена загальна сповідь духовенства Бердичівського благочиння. Після Таїнства Покаяння священство та православний люд Бердичева зустрічали свого Архіпастиря в храмі Господньому. На знак великої поваги віруючі піднесли квіти Правлячому Архієрею. Владику тепло привітав благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков, який подякував за пастирський візит і висловив загальну радість духовенства та віруючих.
Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.

У храмі панували благоговійна тиша і спокій... Преосвященніший Владика Никодим звершив Божественну Літургію Передосвячених Дарів. Затамувавши подих, благоговійно слухаючи одну з найкрасивіших великопісних служб, прихожани Свято-Миколаївського собору підносили свої молитви до Всемогутнього Бога. По завершенні Літургії Архіпастир закликав на усіх Боже благословення для подальшого несення подвигу посту: «Наближається до завершення Великий піст – весна душі, час покаяння, спокути й очищення від гріхів. Зовсім недавно ми вирушили у сорокаденну духовну подорож. І ось незабаром – Страсний тиждень – особливі дні, коли Господь зазнав страждань через тягар людських гріхів і прийняв розп'яття заради нашого спасіння. Він муками Своїми смертю смерть подолав…
Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.

Бог є любов, Бог є вічним. І, будучи християнами, ми сьогодні маємо йти за Богом. І за нашими справами милосердя Господь буде приймати нас в оселі праведній. Господь закликає нас до життя вічного. А віруюча людина перемагає все: немочі, скорботи і позбавлення. Господь чекає нас, нашого покаяння, смирення і любові. І нам потрібно свою любов присвятити Богу, свою волю підпорядкувати Божому Промислу. Піст завершується… Але чи розкаялися ми, чи навернулися до Бога? Наближається Свято Божої Матері – Благовіщення Пресвятої Богородиці, а потім – і Велике Свято Світлої Пасхи – Воскресіння Христове. Чи піднялися ми хоч на одну сходинку? Згадаймо, як провели ми Великий піст. Нам, християнам, потрібно ще більше молитися, благати Бога, щоб Своїм милосердям не відвернувся від нас».
Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.

Преосвященніший Никодим, Єпископ Житомирський і Новоград-Волинський, привітав священників Бердичівського благочиння із прийняттям Таїнств Покаяння та Причастя: «Нам потрібно йти до Бога, зігрівати та лікувати душі людей своїм теплом. Потрібно допомагати їм знайти вірний шлях для подолання гріха, щоб могли з чистим серцем виконувати Заповіді Божі. Бо ми відповідаємо за паству перед Богом. І сьогодні радісно, що Господь не забуває про нас у дні Великого посту. Дає можливість Покаяння та Причащання Тіла і Крові Христових, коли до нас приходить Христос, сповнений любові та милосердя. І кожну хвилину нам треба пробуджувати себе для молитви і каяття». Владика подякував священству Бердичівського благочиння та мирянам за спільну молитву і привітав усіх причасників із прийняттям Святих Тіла та Крові Господніх. Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.Саме цього дня у прихожанки Свято-Миколаївського собору Лілії Янгільдіної – день народження. «Ця Божественна Літургія – наче благодать, милість і подарунок Ісуса Христа, – розповідає жінка. – Сьогодні причастилися я та мій маленький синочок Ярослав. Як православна християнка, в дні Великого посту я передивляюся своє життя, прагну пробачити всі образи і примиритися з ближніми, зробити якомога найбільше добрих справ для спасіння душі. Головне для нас усіх – мир, душевна гармонія та людяність».
Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.

Архієрейська Літургія Передосвячених Дарів схвилювала серця православних і залишила неповторні враження. Глибоко відчули зворушливі та повчальні слова проповіді Владики прихожани Свято-Миколаївського собору. «Така благодать Божа, слова запали в душу…» – не може стримати своїх почуттів бердичівлянка Олена Савіцька. «Наче крила виросли, – говорить Раїса Островська, – ніби поспілкувалася с Господом…» Розчулена Галина Кітаєва ділиться своїми переживаннями: «Дякую Господу Богу, що привів мене саме в цей день саме в цей храм саме на цю Літургію». Люди були сповнені почуття великої подяки Владиці і всьому духовенству Бердичівського благочиння за свято для душі.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.Архієрейське Богослужіння в Бердичеві.