Бердичів відзначив День Гідності і Свободи

25.11.2014

У річницю Евромайдана Україна відзначила День Гідності та Свободи. В Бердичеві, на Центральній площі, з ініціативи міської влади було проведено народне віче, яке зібрало численну громадськість. Прийшли представники старшого покоління, не залишилася байдужою студентська та учнівська молодь. На майдані Бердичева також було присутнє духовенство.

Указом Президента України 21-е листопада визнано Днем Гідності та Свободи. Відтепер щороку ми відзначатимемо цю пам’ятну дату, щоби віддати належну шану патріотизму й мужності наших співвітчизників, які восени 2004-го року (Свято Свободи) та у листопаді 2013-го – лютому 2014-го (Революція Гідності) постали на захист «демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

Двадцять першого листопада у Бердичеві вшанували річницю з дня початку акції протесту проти минулої влади на столичному Майдані, котрий став символом боротьби за гідність та свободу. На Центральній площі міста майоріли синьо-жовті прапори, лунали пісні про рідну Вкраїну, про її незборний дух, про любов до праотчої сторони… І звучали слова, сповнені віри та надії: «Бо тільки виповівши минулі страждання, викричавши давній біль душі, крок за кроком пройшовши заново хресний путь своєї далекої і близької історії, віднайде себе наш народ, гідний прекрасної долі». Схиливши голови у скорботній тиші, люди вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав свої життя за свободу України, за краще майбутнє нашого народу.

У святковому дійстві «Миру тобі, Україно!» взяло участь духовенство Бердичівського благочиння: благочинний округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков, духівник благочиння – настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Старого Солотвина протоієрей Миколай Шпичка, клірики Свято-Миколаївського собору – протоієрей Зіновій Ромах та протоієрей Віктор Сватула, настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів ієромонах Мануїл (Бицик) та протодиякон Віталій Кльон.

Двадцять першого листопада Православна Церква вшановує пам'ять Святого Архістратига Божого Михаїла. Вірний служитель Божий, він здійснює опіку й заступництво за нас і всю нашу державу. Символічно, що саме в цей день в Україні під час доленосних подій борці за волю і щастя народу здобули перемогу. Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков закликав присутніх на площі помолитися духовною спільнотою за нашу державу Україну: «Ми молимось за душі наших кращих синів, які віддали життя за вільну та єдину Україну. Ми молимось за те, щоби ніколи не було війни на нашій землі, щоби Господь благословив нашу Україну миром».

Запалали свічки пам’яті біля портретів загиблих на Майдані і меморіальних дошок, встановлених на честь бердичівлян, захисників України, які загинули під час бойових дій в АТО... Незабаром біля Вічного вогню встановлять пам’ятні знаки на вшанування загиблих за єдність, незалежність та територіальну цілісність України.

Учасники дійства поклали квіти до меморіального знаку пам’яті жертвам голодоморів та політичних репресій. Ввечері 22-го листопада на вшанування жертв Голодомору по всій Україні будуть запалені свічки – символи нашої скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів співвітчизників…

Прес-служба Бердичівського благочиння

Бердичів відзначив День Гідності і Свободи