Богослужіння в храмах виправних колоній у Лазареву суботу

06.04.2015

У суботу перед Вербною неділею, 4-го квітня, в храмах Бердичівського благочиння, що на території установ виконання покарань, були відправлені святкові Богослужіння. Цього дня Православна Церква згадує чудо воскресіння Христом праведного Лазаря. У Бердичівській і Райківській виправних колоніях № 70 та № 73 і Бердичівському виправному центрі № 108 священики освятили в церквах гілочки верби.

Настоятель Святого Василія Великого домового храму протоієрей Зіновій Ромах (голова пенітенціарного єпархіального відділу) звершив молебень з Акафістом Входу Господньому в Єрусалим. Парафіяни, засуджені виправної колонії (№ 70), перебували в особливому молитовному стані, слухаючи проникливі піснеспіви. Навіть у місці позбавлення волі вони звучали трепетно та урочисто, розповідаючи про дивовижну подію воскресіння праведного Лазаря, котрий помер за чотири дні до приходу Христа у Віфанію…

«Звістка про це чудо швидко розійшлась. І коли наступного дня Спаситель в’їжджав в Єрусалим верхи на молодому осляті, то люди зустрічали Христа, як царя. Вони встеляли шлях своїм одягом і, тріумфуючи, кидали пальмові гілки з радісними вигуками: «Осанна, Благословенний, хто йде в ім’я Господнє!» – звернувся до всіх словами проповіді отець Зіновій. – Але всього лише через декілька днів ті, котрі оспівували Його, стануть гнівно кричати «Розіпни Його!» Він Один знав, що шлях, нині усіяний пальмовими гілками, веде до Хреста і Голгофи.

Христос увійшов до священного міста, щоби перенести хресні страждання за всіх нас. Принісши Себе в жертву, будучи розіп’ятим на хресті і воскреснувши на третій день із мертвих, Христос дарував усім надію на життя вічне». Священик закликав віруючих прикрасити свої душі милосердям, смиренням, терпінням та мудрістю, наголосивши, що свято Воскресіння праведного Лазаря напередодні страждань Спасителя нагадує нам, що людина створена для вічності, нагадує про майбутнє воскресіння усіх із мертвих.

Батюшка освятив вербові гілочки, зворушливі пухнастi котики, як їх ласкаво іменують в народі. Навеснi вони дарують нам надію на тепло і звеселяють серце. Верба – символ оновлення життя, оберіг дому, уособлення краси нашої України й духовної сили народу. Нехай же добро та мир, любов і благословення увійдуть у наше життя і змінять його на краще!

Прес-служба Бердичівського благочиння.