Чудотворна ікона святого апостола Андрія Первозванного прибула до Свято-Миколаївського собору м. Бердичева!

17.03.2019

З благословення Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима 16-го березня до Бердичівського благочиння прибула чудотворна ікона святого апостола Андрія Первозванного з частинкою його святих мощей. У суботу першої седмиці Великого посту святиню з благоговінням і трепетом зустріли духовенство округу та парафіяни головного храму міста.

Благовіст церковних дзвонів сповістив про особливу духовну подію: зі Свято-Іоанно-Богословського жіночого монастиря смт Тернуватого Новомиколаївського благочиння Запорізької єпархії привезли чудотворну ікону святого апостола Андрія Первозванного. Люди уклінно підносили молитви до Господа, дякуючи за Його милості і можливість уклінно схилитися біля святині, що випромінює благодать… Перед образом моляться про навернення до віри християнської та її зміцнення, захист Вітчизни і єднання народу: «Веруем же, яко и молиши о нас Бога, зря во свете Его вся нужды наша. Тако сию веру нашу во храме твоем исповедуем, и Господа и Бога и Спаса нашего Иисуса Христа молим, да молитвами твоими подаст нам вся потребная ко спасению нас, грешных…» Бердичівляни прийшли до храму разом із дітьми, щоб помолитися перед іконою, подати записки за себе, рідних та близьких і запалити свічки. Людмила Голод, Ірина Швець та її син Захарій намагаються завжди відвідувати собор, коли сюди прибувають чудотворні ікони. Кажуть, що це потреба душі і серця: «Святого апостола Андрія Первозванного вшановує український народ. Він прийшов на наші землі з проповіддю Слова Божого. Сподіваємося, що допоможе нам встановити мир в Україні, відкриє очі тим, хто заблукав, і поверне їх у лоно канонічної Української Православної Церкви…»

Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору м. Бердичева архімандрит Варфололмій (Бойков) очолив молебень з акафістом перед іконою святого апостола Андрія Первозванного. «О, Первозванный Апостоле Христов Андрее, призри на благохваления сия всех чтущих святую память твою, и яко водрузил еси Крестное Древо на горах града Киева, присно осеняй и нас спасительным знамением сим, да, Крестом Господа Бога и Спаса нашего охраняеми, достигнем в меру возраста исполнения Христова и сподобимся с тобою и со всеми святыми, во гласе радования, в безконечныя веки пети Богу, Спасителю нашему: Аллилуиа». Архімандрит Варфололмій (Бойков) привітав священство і віруючих із великою подією: «Святий апостол Андрій Первозванний першим з апостолів послідував за Христом і вірно служив Господу. Він пройшов великий шлях і на пагорбах Київських встановив Хрест, сказавши, що «на сих горах возсіяє благодать Божа, і буде город великий, і церков багато воздвигне Бог». Сьогодні ми щасливі схилитися перед його святими мощами з молитвою і віримо, що він почує кожного з нас…»

Люди припадали до чудотворної ікони святого апостола Андрія Первозванного і смиренно приносили свої прохання: «Святий апостоле Андрію, моли Бога за нас…»

Прес-служба Бердичівського благочиння.