Чин Пасії у Бердичівській виправній колонії (№ 70)

16.03.2015

Тринадцятого березня, у п’ятницю 3-ї седмиці Великого посту, в Святого Василія Великого домовому храмі на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) було звершено Чин Пасії з Акафістом Божественним Страстям Господнім. Богослужіння відправив настоятель церкви – протоієрей Зіновій Ромах (голова пенітенціарного єпархіального відділу).

Із настанням Великого Посту в храмах звершуються особливі служби та чинопослідування, котрі допомагають віруючим наблизитися до покаянного настрою і гідно пройти шлях Святої Чотиридесятниці. Пасія (в перекладі – «страждання», «страсті») являє собою читання Євангельських уривків, які розповідають про останні дні й години земного життя Спасителя. Богослужіння особливо збагачують зворушливі піснеспіви зі служби Великої П’ятниці. Пасія нагадує про головну мету посту – покаяння і спонукає віруючих звертати погляди на свій духовний стан, щоби стати гідними причасниками Світлого Христового Воскресіння.

Посеред Святого Василія Великого домового храму – Розп'яття в скорботному обрамленні, в руках засуджених – запалені свічки… Лунає молитовний спів, деякі чоловіки, опустившись на коліна, підносять до Бога свої серця і думки… Чи поглянув кожний із цих сімдесяти, що заблукали в житті, духовними очима на Спасителя, Який заради нас зазнав Смерть і Хресні Страждання? Чи задумалися вони про своє життя, каючись у гріхах? Чи здатні вмістити в серці те, що відбулося з Господом? Чи усвідомили ту жертву, яку Спаситель приніс на Голгофі?

«Ісусе, Сину Божий, пом'яни нас, коли прийдеш у Царство Твоє…» Дивлячись на прихожан колонійського храму, приходиш до думки: так, Пасія знаходить живий молитовний відгук у серцях віруючих.

Після Богослужіння зі словом проповіді до всіх звернувся протоієрей Зіновій Ромах, нагадавши про останні дні та години земного життя Спасителя, прощальну бесіду Ісуса з учнями, встановлення Таїнства Євхаристії та наголосивши на особливій важливості у житті християн смирення, терпіння і любові: «Оповідь про останні години земного життя Господа нашого Ісуса Христа сповнена найглибших повчань. І потрібно глибоко вдуматися в кожне слово та зберегти його в серці своєму. З великим подивом слухали ви слова розбійника, розп'ятого разом з Ісусом: «Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє». І ще більше схвилювала вас відповідь Спасителя: «Днесь зі Мною будеш у раю». Незриме світло Христове засяяло на весь світ з Хреста Його, проникло в серце розбійника і миттєво прогнало всю пітьму…

Нехай зміцнює нас слово євангельське, нехай сила Духа Святого просвіщає нас. Нехай Господь сподобить нас пройти терені Великого посту, щоб ми з чистими серцями зустріли Світлий день Його Воскресіння».

Наприкінці служби всі віруючі з благоговінням схилилися перед Розп'яттям... Нехай же Хрест Христов навчить нас набути тих чеснот, без яких не можна побачити світла Вічного життя.

Прес-служба Бердичівського благочиння.