ЦИРКУЛЯР № 1

25.09.2015

ЦИРКУЛЯР № 1

по Житомирській єпархії

Духовенству Житомирської єпархії Української Православної Церкви забороняється: особисто брати участь у виборах в ролі кандидатів, здійснювати пряму агітацію за кандидата, партію чи політичний блок, а також згадувати ім’я особи чи назви політичної сили в такому контексті, що це може схилити до вибору цієї особи чи партії під час виборів і спричинити обурення членів церковної громади, які не розділяють політичні погляди даного кандидата, так як Українська Православна Церква об’єднує собою людей різних політичних поглядів та вподобань. Cвященики також не можуть розповсюджувати в храмі чи на церковному подвір’ї агітаційні матеріаліи та брати участь у передвиборчих заходах.

Церковні богослужіння та молитви за справедливі вибори священик може проводити за безпосереднім розпорядженням з боку церковної влади (керуючого архієрея).
Привселюдно дякуючи за пожертви та інші добрі справи на благо Церкви кандидатам та політичним силам, священик не повинен торкатися тем політичних агітацій.

Священик може приймати участь у виборах лише у ролі виборця, виконуючи свій громадянський обов’язок.

Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський

Циркуляр