Дмитрівська поминальна субота: з молитвою про спочилих, думками про ближніх та справами милосердя

06.11.2017

Третього листопада у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева правили заупокійне Богослужіння, люди молитовно згадували усіх померлих рідних. У Дмитрівську батьківську поминальну суботу після звершення Вселенської панахиди за давньою благочестивою традицією зздійснюють справи милосердя, підтримують знедолених, немічнихм і самотніх. Духовенство та парафіяни Свято-Миколаївського собору надіслали допомогу тим, хто особливо потребує турботи й співчуття.

Поминальна субота спонукає нас до роздумів про своє життя. У напівтемряві храму, запаливши свічки, ми молимося за упокій душ спочилих рідних і згадуємо своїх улюблених близьких, котрі пішли у вічність... Звершуючи поминальні молитви, ми виконуємо заповідь любові до ближнього. «Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх там, де немає ні недуги, ні скорботи, ані зітхання, але вічне життя…» Кожна душа потребує молитовного предстояння перед Престолом Всевишнього за неї, і тому Церква молиться за померлих в усі часи...

Після заупокійної служби пожертви прихожан Свято-Миколаївського собору були відправлені для потреб мешканців геріатричного пансіонату. Старенькі отримали близько 10 мішків із хлібобулочними виробами. Солодощі й випічку передали вихованцям центру ранньої медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінчик», підопічним навчально-реабілітаційного центру «Насіння Надії» та іншим закладам і також нужденним мешканцям міста.

Люди, які дістали це частування, перед трапезою помоляться за всіх, що нині поминаються, і приєднають свої щирі молитви до наших.

Прес-служба Бердичівського благочиння.