Храм Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова с. Скраглівки зустрів своє престольне свято!

11.10.2014

У день пам′яті Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова урочисто відзначив свій престольний празник Свято-Іоанно-Богословський храм села Скраглівки. Розділити спільну радість святкування на Богослужіння прибули віруючі з різних парафій та духовенство на чолі з благочинним Бердичівського округу протоієреєм Віталієм Бойковим.

Сміялось сонце, сяючи в чистій небесній блакиті, жовтневий ранок радував яскравістю кольорів, рясніли квіти навколо Скраглівської церкви. Прихожани і гості з Бердичева, навколишніх сіл та інших районів Житомирщини йшли до храму ошатно одягнені, усміхнені, з букетами в руках. Щороку мешканці села з трепетом готуються до престольного свята – малої Пасхи на парафії, знаменного дня, коли є нагода зібратися у всій повноті та великій духовній радості.

Історія Свято-Іоанно-Богословського храму, як свідчать дослідники, сягає 30-х років 19-го століття. Секретар сільської ради Галина Лящук із гордістю і повагою розповідає про минуле й сучасне церкви: «Святий Апостол Іоанн Богослов, Небесний покровитель нашого храму, береже все село. Протягом майже двох століть, незважаючи на різні випробування, церква ніколи не припиняла своєї діяльності. У суворі часи люди відстояли її, не дали закрити, зберегли сильну віру, їх загартували різні труднощі. Наш храм – намолене місце, тут збиралися на службу Божу наші предки. І нині сільчани піклуються про церкву, ми – одна велика православна родина».

У Свято-Іоанно-Богословському храмі – особлива атмосфера, ту спокійно, світло і по-домашньому затишно. Збереглися старовинні ікони, є також і рідкісної ручної роботи. Як повідомили прихожани, копітку працю і частинку душі вклали в реставрацію церкви архітектор Анатолій Шателюк та сільський художник Валерій Вдовиченко.

Дзвони скликали віруючих на Службу Божу. Святкову Літургію очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков у співслужінні настоятеля Свято-Іоанно-Богословського храму с. Скраглівки протоієрея Димитрія Крушеницького, настоятеля Свято-Казанського храму ігумена Василія (Овруцька єпархія), настоятеля Свято-Успенського храму с. Райгородка ієрея Євгенія Воробйова, ієрея Геннадія Сагайдака та протодиякона Віталія Кльона. Справжньою окрасою Богослужіння став спів півчих Бердичева, Скраглівки, Райгородка, Мирославки і Швайківки на чолі з регентом хору Свято-Успенського храму с. Райгородка – матушки Катерини Воробйової. Чимало віруючих приступило до Таїнства Сповіді…

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звернувся до всіх зі словом проникливої проповіді та теплими вітаннями з нагоди храмового свята, згадавши житіє і труди Святого славного і всехвального Апостола та Євангеліста Іоанна Богослова, його шлях служіння Любові, що супроводжувався численними і великими чудесами, та кончину улюбленого учня Христового: «Апостол Іоанн слідував за своїм Божественним Учителем Хресним шляхом. Засмучений усім серцем, біля підніжжя Хреста він плакав разом із Божою Матір'ю і почув звернені до Неї слова Розіп'ятого Господа: «Жоно! Це – син Твій» і до нього: «Це – Мати твоя». З того часу всі ми стали усиновленими Пресвятою Богородицею, дітьми Божої Матері… Любов’ю пронизані всі Послання Апостола Іоанна Богослова, і основна думка їх – «Бог є Любов». В останні роки життя він заповідав своїм послідовникам: «Діти, любіть одне одного». Ми сьогодні переживаємо важкі часи, і єдина формула нашого спасіння – любов до Бога та ближніх». Отець благочинний закликав віруючих наслідувати приклад Святого Апостола і проводити життя в мирі та любові, зміцнювати віру свою, щиро молитися, каятися і прощати одне одного.
Цього дня Святих Христових Тайн причастилися і дорослі, і діти, йшли люди поважного віку, батьки несли немовлят на руках. Віриться, що спільна молитва принесе в їх домівки ту любов, яку проповідував Святий Апостол Іоанн Богослов.

Після Божественної Літургії духовенство та віруючі обійшли храм Хресним ходом зі святинями. Линув піднесений молитовний спів, люди відчували сердечну радість і особливе піднесення… Згодом у храмі зазвучали слова величання: «Величаєм тя, Святий Апостоле Христовий Іоанне Богослове…»

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав отця настоятеля і паству з престольним святом, побажав любові до Господа та одне до одного і закликав до духовного єднання. Настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму с. Скраглівки протоієрей Димитрій Крушеницький подякував отцю благочинному за батьківську пастирську турботу, священству і віруючим – за спільну молитву: «Будемо пам’ятати заповідь Апостола Любові: «Любіть одне одного». І любов наша повинна зростати в справах наших. Живіть у вірі, надії та любові!»

Людські серця переповнювала радість, всі бажали одне одному жити в злагоді, любові, терпінні і взаєморозумінні. Якби об’єднати ці теплі слова у віночок побажань, він би заграв любов’ю до рідної землі чорнобривців, життєлюбністю калини, мудрістю і довголіттям хризантем:

Тетяна Загорулько (с. Скраглівка): «Нехай Господь пошле всім миру!»
Людмила Реєнт (м. Бердичів): «Сьогодні і завжди бажаю всім я щастя, хай береже Господь від горя і напасті…».

Галина Барська (с. Скраглівка): «Нехай людей єднають любов, добро і розуміння!»

Прес-служба Бердичівського благочиння.