Хрещенн Господнє: Божественна літургія у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира.

19.01.2015

19 січня 2015 року, відзначаємо третє оспіване у колядках і вінчуваннях свято різдвяного періоду - Хрещення Господа нашого Ісуса Христа. У цей день безгрішний Спаситель, окунувшись у водах ріки Іордан, взяв на себе гріхи людськи та явив Себе у святій Трійці. "Це є Син Мій улюблений, в Нім благовоління" - читаємо у євангельському зачалі.

З нагоди шанованого християнами свята у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира було звершено урочисту Божественну Євхаристію святого святителя Василія Великого. Очолив богослужіння у співслужінні кліриків храму Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський.

Православні християни ще з давніх-давен по-особливому вшановують свято Хрещення Христа Спасителя, адже воно є промислительним, таємничим та водночас незвичайним у порівняні із іншими святами календаря церковного. В цей нарочитий день усі намагаються бути присутніми на богослужінні та святковому чині великого освячення Агіасми. Кожен із храму несе до своїх домівок святу воду, котрою користуються напротязі всього року.

Наприкінці богослужіння у соборі, було звершено молебень із чином освячення води, а також окроплено усіх богомольців. Владика Никодим привітав вірян із святом Хрещення Господнього, розповів про незвичайні особливості святої Хрещенської води, її благодатну силу і поміч.