Хресний хід на честь Різдва Христового

11.01.2015

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, 9-го січня у Бердичеві було звершено Хресний хід із молебнем, який розпочався від Свято-Миколаївського собору і попрямував до пам’ятного знаку на честь 2000-річчя Різдва Христового.

У третій день Різдва Христового, коли Церква вшановує пам’ять Святого Апостола Першомученика і Архидиякона Стефана, в храмах Бердичева пройшли Божественні Літургії. Після Богослужіння духовенство округу на чолі з благочинним – настоятелем Свято-Миколаївського собору протоієреєм Віталієм Бойковим – та віруючі православної Бердичівщини зібралися біля головного храму благочиння, щоби Хресним ходом на честь Різдва Христового вирушити вулицями міста. Урочисто лунали церковні дзвони, звучали молитовні піснеспіви, люди йшли з піднесеним настроєм, легко і радісно. Зима дихала морозом, кружляла метелиця, вітер здіймав сніг, а на душі було тепло і благодатно. Вулиці міста оголошувалися величним співом: «Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі!» І сьогодні, через багато століть після Пришестя в світ Сина Божого, Хресні ходи залишаються свідченням віри в Господа нашого Ісуса Христа. «Ми відчуваємо велику радість, – ділиться своїми думками Лариса Бездітна. – Звістка про Новонародженого Спасителя наповнює нас вірою, любов’ю і надією на спасіння. Нехай всі люди живуть у Божій ласці, в мирі, єдності та злагоді!»

Молебень продовжився біля пам’ятного знаку на честь 2000-річчя Різдва Христового. Разом з усіма молилися Бердичівський міський голова Василь Мазур та його перший заступник Іван Демусь.

Білим вихором крутилися сніжинки, в піднебесся летіли слова Різдвяних колядок: «Нова радість стала, яка не бувала: над вертепом зірка ясна світу засіяла». А згодом люди радісно підхопили: «Вся наша родина, славна Україна, радуйся! Ой радуйся, земле, Син Божий народився!»

Повернувшись до храму, прикрашеного ялинками і білими квітами, священнослужителі та віруючі єдиними устами і єдиним серцем проспівали: «Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, що нас ради нині тілом народився від Непорочної і Пречистої Діви Марії». Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков тепло привітав усіх із Різдвом Христовим: «У ці світлі дні торжества ми радіємо великій події: народився Спаситель світу. Вклонімося Новонародженому Богонемовляті, з радістю приймемо Господа в серце і подаруємо Йому нашу віру, надію та любов».

Храмом розливалися теплі різдвяні пісні, вони зігрівали душу і сповнювали серця спокоєм та миром.

Небо і земля нині
торжествують,
Ангели і люди весело
празнують —
Христос родився...

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Хресний хід на честь Різдва Христового!