Іде Святий Миколай – добрі справи збирай!

20.12.2011
Іде Святий Миколай – добрі справи збирай!

В Бердичівській спеціальній школі-интернаті для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування Житомирської обласної ради, є давня й добра традиція. Кожний рік День cвятого Миколая – чудове та улюблене всіма дітьми свято – учні з радістю зустрічають добрими справами і своєю творчістю.

У народі кажуть: «Іде cвятий Миколай – добрі справи збирай!» Діти вірять у прекрасну казку про те, що 19-го грудня cвятий чудотворець спускається з небес, щоб нагородити їх подарунками за хороші вчинки. На жаль, у нашій країні є малюки, обділені батьківською ласкою. І як важливо, щоб дорослі піклувалися про них і не забували про їхні потреби. Чому б не подарувати цим дівчаткам і хлопчикам прекрасне свято і побачити їх щасливі обличчя! Потрібно зовсім небагато, щоб в дитячих очах засяяли зірки. Отож, із усіх-усюд до Бердичівської спеціальної школи-интернату для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 19-го грудня поспішали гості: перший заступник Бердичівського міського голови Іван Омелянович Демусь, депутат обласної ради Володимир Андрійович Збаражський, начальник відділу освіти Бердичівської райдержадміністрації Неля Анатоліївна Онищук, селищний голова смт Гришківці Зоя Євгенівна Стаднік, настоятель Свято-Димитрівської церкви селища Гришківці протоієрей Юрій Рибачок та Заслужений працівник освіти, який 33 роки свого життя і самовідданної праці віддав цій школі, – Віктор Олександрович Гнатюк. Іде Святий Миколай – добрі справи збирай!

Кожний гість прийшов до школярів не з порожніми руками: хто з килимом, хто з DVD-технікою, хто з комплектом святкових костюмів для юних артистів, хто із солодкими пакунками. Найкращі подарунки – увага, ласка, теплі слова і побажання добра, щастя, дружніх стосунків, злагоди та здійснення дитячих мрій. Директор школи-інтернату Жанна Дмитрівна Громницька прочитала дітлахам поздоровлення від Президента України Віктора Федоровича Януковича.

Зустріч настоятеля Свято-Дмитрівського храму селища Гришківці протоієрея Юрія Рибачка з учнями школи-інтернату – завжди бажана. І цього разу вона залишила в їх душах теплі спогади. Батюшка привітав школярів зі святом, побажавши їм Божої допомоги: «Сьогодні я щиро розділяю вашу радість у День святого Миколая. До нього звертаються у своїх молитвах мільйони дітей і дорослих в усьому світі. І він завжди йде назустріч людям із чистими помислами. Низький уклін вашим учителям, які творять Божу справу. Спасибі їм за любов і терпіння. Зустріч з вами, діти, завжди є благом. Нехай Господь укріпляє всіх вас у трудах і звершеннях, дає цілісність, взаємоповагу та здоров'я духовне і фізичне!» Іде Святий Миколай – добрі справи збирай!

Разом із селищним головою смт. Гришківці Зоєю Євгенівною Стаднік священик вручив діткам спортивні м'ячі і тенісні ракетки, аби були здоровими та міцними і здобували нові перемоги в різних змаганнях. Зою Євгенівну в школі вважають членом педагогічного колективу, адже проблеми навчального закладу вона сприймає, як свої, і частенько буває в інтернаті: «Тут чудові колективи художньої самодіяльності, вони їздять виступати далеко за межі області. Діти і вчителі влаштовують гарні ярмарки, багато роблять власними руками. В школі є на що подивитися!»

Школярі старанно готувалися до Дня святого Миколая. Улюбленому Святому вони подарували справжнє театралізоване дійство. І гостей юні таланти порадували своїм артистизмом! Ведуча програми із задоволенням представляла здібних школярів. На зміну казковим героям відеосюжету прийшли вокалісти, актори і танцюристи. А які талановиті діти вчаться в Бердичівській спеціальній школі-интернаті! Дівчатка і хлопчики з хореографічного колективу «Перлинка» (художній керівник Ольга Миколаївна Москаленко) нещодавно стали лауреатами П’ятого Всеукраїнського благодійного фестивалю мистецтв «Щедрику- Ведрику збирає зірочки» в Ялті та відкритого обласного фестивалю «Райдуга» в Іршанську. Восьмикласниця Даша Біляєва щороку з радістю бере участь у святковій програмі до Дня святого Миколая. Де тільки не виступала дівчинка, але сцена рідної школи, каже вона, – найкраща. Про що мріє учениця? Про ноутбук, нові подорожі… А найбільше за все – турботу і тепло близьких людей. Її подруга Маша Гайдученко в захваті від концерту. І дуже задоволена своїм виступом та святковими подарунками.

А тим часом свято тривало. Залою лунали пісні про святого Миколу чудотворця – Божого угодника, на сцені з'являлися казкові персонажі, під акомпанемент дзвiночкiв кружляли Янголи...

Заступник директора школи-інтернату з навчально-виховної роботи Зінаїда Іванівна Данилова гаряче аплодувала своїм вихованцям. Педагог пишається дітьми: «Вони не тільки творчі особистості, а й добрі душею і щирі серцем. Три роки поспіль у нас запроваджується проект «Помічники святого Миколая». Дітки, які самі потребують турботи і уваги, піклуються про одиноких людей, вчителів-пенсіонерів, ветеранів. Знаходять для них не лише гарні слова, а й допомагають у господарстві». Іде Святий Миколай – добрі справи збирай!

Свято Святого Миколая – день, коли можна пробачити всі минулі образи і простягнути руку назустріч одному. Зробивши цей крок, ми здійснюємо диво.

У світі чимало людей, які просять Святого Миколая про допомогу і заступництво. Підтримати їх у важку хвилину – справа, гідна поваги. А добро завжди повертається сторицею.

Святий Миколай приходить до нас, щоб нагадати про любов і принести щастя в кожен дім. І відрадно думати, що ми повертаємося не лише до забутих традицій, а й до святих джерел християнської духовності.

Вікторія Кучерява