Єпископ Никодим очолив Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.

15.04.2012

"Воскресения день, просветимся людие: Пасха, Господня Пасха! От смерти бо к жизни и от земли к небеси, Христос Бог нас преведе, победную поющия."

15 квітня 2012 року, у святу Пасхальну ніч, єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Преосвященніший Никодим очолив торжественне Пасхальне Богослужіння у головному храмі міста Житомира - Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

Вже ввечері, коли читалися Діяння Святих Апостолів, до величного храму, із усіх куточків міста Житомира, з пасхальними корзинами та великою радістю Світлого Христового Воскресіння, стікався православний люд. Наближалося Свято...

За годину до півночі у стіни головного храму, прибула ще одна святиня, ще одне Пасхальне чудо - Благодатний вогонь, котрий із самого Єрусалиму був доставлений у наше місто. Кожного року він сходить на Гробі Господньому, для того щоб підкріпити нас у наших немочах, показати славу та велич Божу.

Рівно опівночі, із вівтаря, неголосним наспівов духовенства собору, почулося: "Воскресение Твое Христе Спасе..." Владика разом з священством та вірянами, під святковий передзвін дзвіниці, вийшли на хресний хід навколо храму. Біля центрального входу у собор єпископ Никодим, вічно живими словами "Христос Воскрес!", сповістив ту довгоочікувану звістку про Воскресіння Господнє. Розпочалась святкова заутрення. Стіни собору були заповнені сотнями вірян, котрі переповненні торжеством Святої Пасхи, вигукували "Воїстину Воскрес!"

По закінченню пасхальної заутренні, святковим чином, була відслужена урочиста Божественна Літургія Іоанна Златоустого, яку очолив Преосвященний Никодим єпископ Житомирський і Новоград-Волинський.

Співслужили Владиці клірики Спасо-Преображенського кафедрального собору. Під час Святої Євхаристії, вже традиційно, на різних мовах було прочитане Євангеліє, після якого очолюючий Службу зачитав Пасхальне послання Блаженнішого Володимира, митрополита Київського та всієї України.

Після завершення урочистого Богослужіння була прочитана молитва на освячення Артосу, після чого Владика із торжественним піднесенням та радістю свята привітав усіх із Світлим Христовим Воскресінням: Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.

"Дай Боже щоб ми, у ці Пасхальні дні, змогли відчути радість святої Пасхи, щоб Вона перетворилась, приумножилась і підняла нас на ту небесну висоту духовного піднесення. Як довго ми чекали цього дня... Якими непростими були дні Великого посту... Наш розум постійно перебував в молитві, щоб душа відчувала спілкування з Богом. Господь приніс себе в жертву заради нас, заради нашого спасіння. Прийдемо на торжество, на пір, який приготовив Господь для нас, і прославимо Творця. Відкинемо негаразди, забудемо про земні немочі, наповнимо себе радістю. В цей день нехай торжествує наша віра, наші серця та душі. Поділимось нашою любов'ю, і нехай вона зачерпне кожного із нас у свої обійми. Христос Воскрес!"

Після вітання, Архієрей та духовенство кафедрального собору звершили чин освячення пасок, куличів та всіх приношеній. Православний люд, прославивши Воскресіння Господнє, йшов у домівки, щоб з радістю та піднесенням розговітись і відчути велич свята Пасхи Христової.

Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.Пасхальне Богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.